Turku so Slafkovským sa vrátilo do zápasu. Zostrelil ho však gól v závere

Juraj Slafkovský v drese TPS Turku. (Autor: Foto pre Sportnet - Tiia Mahkonen)
Sportnet|5. apr 2022 o 20:12

O semifinalistovi rozhodne až siedmy zápas.

Liiga - štvrťfinále play off, 6. zápas

IFK Helsinki - TPS Turku 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 13. Paajanen (Hirvonen, Palola), 15. Koivistoinen (Pakarinen, Innala), 59. Auvitu (Paajanen) - 24. Pyyhtia (Pulli, Ivarsson), 40. Haapanen (Arell, Jasu)

/Juraj Slafkovský odohral 12:49 min, zaznamenal mínusový bod a dvakrát vystrelil na bránku/

/stav série: 3:3/

HELSINKI. Hokejisti TPS Turku nevyužili prvú príležitosť na postup do semifinále play off fínskej Liigy. V 6. zápase štvrťfinále nestačili na IFK Helsinki, ktorým podľahli 2:3.

O postupujúcom sa tak rozhodne až v siedmom zápase v Turku. V druhej formácii TPS nastúpil slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorý nebodoval.

Slafkovský odohral 12:49 min, zaznamenal mínusový bod a na bránku súpera vyslal dve strely. V play off zatiaľ získal štyri body za gól a tri asistencie.

Turku prehrávalo po prvej tretine už 0:2, ale v prostrednej časti sa vrátilo do zápasu a vyrovnalo. V 59. minúte sa však opäť tešili hráči IFK, keď rozhodol Yohann Auvitu.

Kärpät Oulu zdolal na domácom ľade Ilves Tampere 2:1 a vyrovnal sériu na 3:3. Duel sa začal už v pondelok, ale nedohrali ho pre problémy s ľadom.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Turku so Slafkovským sa vrátilo do zápasu. Zostrelil ho však gól v závere