Slafkovský asistoval pri výhre TPS Turku, Skalický strelil dva góly

Sportnet|2. apr 2022 o 18:58 (aktualizované 2. apr 2022 o 19:55)

Z jasného zápasu medzi IFK Helsinki a TPS Turku bola nakoniec dráma.

Liiga - štvrťfinále play off, 4. zápas

IFK Helsinki - TPS Turku 5:7 (0:4, 2:1, 3:2)

Góly: 34. Gardiner (Broadhurst, Taponen), 36. Hirvonen (Palola, Wirtanen), 44. Koivistoinen (Pakarinen), 58. Hirvonen (Pakarinen), 59. Innala (Auvitu, Broadhurst) - 1. Pyythia (Parssinen, Nurmi), 8. Intonen (Pyyhtia, Viro), 9. Ivarsson (Tammela, Steenbergen), 13. Parssinen (Nurmi, Pyyhtia), 34. Steenbergen (Eronen, Slafkovský), 48. Nurmi (Parssinen, Lajunen), 60. Viro

/stav série: 2:2/

HELSINKI. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si pripísal asistenciu pri triumfe svojho TPS Turku na ľade IFK Helsinki 7:5 v 4. zápase štvrťfinále play off fínskej Liigy.

TPS Turku vďaka jasnej výhre vyrovnalo stav série na 2:2.

Slafkovský hral v druhej formácii a asistoval pri góle na 5:0, ktorý strelil Kanaďan Tyler Steenbergen.

Osemnásťročný útočník si v play off pripísal štvrtý bod, keď má na konte gól a tri asistencie.

Hokejisti TPS Turku mali zápas výborne rozbehnutý, keď v prvej tretine strelili štyri góly a v prostrednej časti pridali šiesty.

Domáci hráč však duel poriadne zdramatizovali a znížili až na 5:6. Zápas však uzavrel gólom do prázdnej bránky hosťujúci Eemil Viro.

Mimoriadne sa darilo prvej formácii TPS, ktorá zaznamenala až 11 bodov. Markus Nurmi si pripísal gól a tri asistencie.

Ani dva góly slovenského útočníka Pavla Skalického nepomohli hokejistom tímu Lukko Rauma k úspechu proti Tappare Tampere.

Prehrali 2:3 po predĺžení a séria je z ich pohľadu 1:3 na zápasy. Skalický otvoril skóre v 51. minúte a v 56. minúte zvýšil na 2:1.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Fínsko»Slafkovský asistoval pri výhre TPS Turku, Skalický strelil dva góly