Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Šampióni NBA pozvanie odmietli. Hráči Pittsburghu navštívili Biely dom

Penguins sa na audiencii zúčastnili druhý rok po sebe. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. okt 2017 o 10:00

Penguins sa na audiencii zúčastnili druhý rok po sebe.

WASHINGTON. Hokejisti Pittsburghu Penguins ako úradujúci držitelia Stanleyho pohára v utorok navštívili v Bielom dome vo Washingtone amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Penguins sa na audiencii zúčastnili druhý rok po sebe, vlani odovzdali vtedajšiemu prezidentovi USA Barackovi Obamovi dres, jeho nástupca Trump vyšiel naprázdno.

"Ste skutoční šampióni a patrioti," pochválil hráčov Penguins 71-ročný obchodný magnát.

"Myslím si, že to bola dobrá akcia. Je to známka úspechov, ktoré táto partia hráčov dosiahla za posledné dva roky, najmä v ostatnej sezóne. To, čo sme dokázali, bolo neskutočne úžasné. Je pre mňa česť byť trénerom týchto skvelých hokejistov," uviedol tréner Mike Sullivan.

Pozrite si, ako prebiehala návšteva hráčov Penguins v Bielom dome: fotogaléria

11.10.2017

V prípade šampiónov NBA sa spor medzi hráčmi a prezidentom vyhrotil po tom, čo hviezda Golden State Warriors rozohrávač Stephen Curry odmietol návštevu Bieleho domu.

"Nechcem tam ísť. Nestojím o veci, ktoré povedal a ani o tie, ktoré nepovedal v správnych chvíľach," citovala 29-ročného rodáka z Akronu bbc.com.

Trump na to zareagoval na sociálnej sieti twitter, keď zverejnil príspevok: "Návšteva Bieleho domu je považovaná za veľkú poctu pre majstrovský tím. Stephen Curry váha, takže pozvanie sa ruší!".

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
02:00
NHL - Stanley Cup
Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders
Kurzy prináša