Nitrania prehrali v príprave až posledný zápas. Nestačili na rakúsky tím

Hokejisti HK Nitra.
Hokejisti HK Nitra. (Autor: TASR)
TASR|13. sep 2024 o 21:08 (aktualizované 13. sep 2024 o 22:30)

Spišiaci si zastrieľali proti Prešovu, Žilinčania prehrali.

BRATISLAVA. Hokejisti úradujúceho extraligového majstra HK Nitra podľahli v záverečnom prípravnom zápase pred novou súťažnou sezónou rakúskemu tímu Black Wings Linz 3:5.

Bola to pre nich prvá prehra v prípravnom období a zároveň prvá od semifinálovej série play-off v Michalovciach.

Hráči Dukly Trenčín podľahli ďalšiemu rakúskemu klubu Viedeň Capitals 1:3.

Hráči Banskej Bystrice si druhýkrát v priebehu štyroch dní poradili s extraligovým nováčikom zo Žiliny.

V piatkovom zápase ho na domácom ľade zdolali 3:1. Pre oba tímy išlo o záverečný duel prípravného obdobia.

Prípravné obdobie zakončili víťazstvom aj hráči Spišskej Novej Vsi, keď si pred domácimi divákmi poradili s účastníkom druhej najvyššej súťaže HC Prešov 6:1.

Predsezónna akvizícia Spišiakov útočník Patrik Števuliak sa na presvedčivom triumfe podieľal čistým hetrikom v priebehu siedmich minút tretej tretiny.

Prípravné zápasy - piatok, 13. september:

HC MONACObet Banská Bystrica - DOXXbet Vlci Žilina 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 20. Petriska, 25. Boucher, 36. Žabka - 58. Kolenič

HK Spišská Nová Ves - HC Prešov 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Góly SNV: 46., 48. a 53. Števuliak, 27. Džugan, 32. Šuty, 34. Barcík

HK Nitra - Black Wings Linz 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly Nitry: 12. a 51. Bajtek, 20. Lacka

Viedeň Capitals - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Gól Trenčína: 38. D. Hudec

Domov»Hokej»Slovensko»Nitrania prehrali v príprave až posledný zápas. Nestačili na rakúsky tím