Michalovce ostávajú stopercentné. Zvolen sa zmohol na jediný gól

Radosť hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce.
Radosť hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|21. mar 2024 o 20:27

Michalovčania tak v sérii vedú už 2:0 a hráči budú cestovať na stredné Slovensko.

Tipos extraliga - štvrťfinále play-off

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 9. Santos (Newton, Daugavinš), 35. Drgoň (Wilkins, Buc), 37. Macejko (Daugavinš, Santos), 48. Santos (Drgoň, Newton) – 20. Zuzin

Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy - Knižka, Pribula

Vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2994

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, Paločko – Puliš, Suja, Valach – Vašaš, Buc, Kabáč

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gabor, Kolenič

/stav série 2:0/

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HKM Zvolen 5:1 v druhom zápase štvrťfinálovej série play-off Tipos extraligy.

Po dvoch domácich stretnutiach sa dostali do vedenia 2:0 na zápasy, tretí duel je na programe v nedeľu vo Zvolene.

Domáci mali lepší štart do zápasu, keď v 9. minte Santos strelou bez prípravy využil presilovku.

V 16. minúte sa hostia radovali z vyrovnania, ale Šiškov gól neplatil pre vysokú hokejku. Po góle Zuzina, ktorý v závere prvej tretiny ťažil z vyhraného súboja s Bodákom, však hostia predsa len vyrovnali - 1:1.

Napokon to však bolo z ich strany všetko. V 35. minúte brankár Zvolena Kupsky nezareagoval na strelu Drgoňa a o dve minúty Macejko prvým gólom v sezóne zužitkoval prihrávku Daugavinša spoza bránky - 3:1.

Michalovčania v tretej tretine efenzívne bránili dvojgólový náskok, ktorý zvýšil Santos v 48. minúte.

Hostia sa za stavu 4:1 dostali aj k hre bez brankára, no do prázdnej bránky inkasovali piaty gól.

Pavúk play-off Tipos extraligy

(Autor: Sportnet)
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovce ostávajú stopercentné. Zvolen sa zmohol na jediný gól