Tipos extraliga: Košice zvládli derby, v Bratislave zdolali Slovan

ONLINE: HC Slovan Bratislava - HC Košice, 13. kolo Tipos extraliga dnes.
ONLINE: HC Slovan Bratislava - HC Košice, 13. kolo Tipos extraliga dnes. (Autor: TASR)
Sportnet|28. okt 2022 o 14:00 (aktualizované 28. okt 2022 o 21:05)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu 13. kola hokejovej Tipos extraligy: HC Slovan Bratislava - HC Košice.

BRATISLAVA. HC Slovan Bratislava a HC Košice si dnes zmerali sily v zápase 13. kola hokejovej Tipos extraligy 2021/2022.

Košičania v Bratislave uspeli 2:1 po predĺžení. Slovan tak prišiel o vedúcu priečku, na ktorú sa dostali vo forme hrajúce Nové Zámky.

Ku košickému tímu sa len pred pár dňami pripojil brankár Jaroslav Janus, ktorý však do zápasu nezasiahol.

Aj slovanisti majú novú posilu, ktorou je 25-ročný kanadský útočník Matteo Gennaro. Z víťazstva domácich sa však netešil.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HC Slovan Bratislava - HC Košice dnes (Tipos extraliga 2022/2023 LIVE, 13. kolo, piatok)

Tipos Extraliga (SR)  2022/2023
28.10.2022 o 18:00
HC Slovan
1:2
(1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
64' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Maier (Pecararo, Harris) – 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen).
Košice dnes v Bratislave víťazia 2:1 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v presilovej hre Chovan. Slovan poprvýkrát v sezóne stratil doma body.
Koniec zápasu.
63:59
goalKošice dali gól!
Košice v presilovke úplne zamkli Slovan. Spomedzi kruhov vystrelil Jääskeläinen, jeho strelu Coreau vyrazil ľavým betónom do priestoru, kde bol pripravený MICHAL CHOVAN, kapitán Košíc už nemal problém skórovať z dorážky.
Asistencia: Joona Jääskeläinen
Oddychový čas pre tím HC Košice.
63:26
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava:
MacKenzie – 2 min., hrubosť.
63:19
Košice išli dopredu, Jääskeläinen strieľal spoza hráča po ľade, puk minul bránku.
62:14
Na druhej strane sa po prihrávke Lukošíka do zakončenia z veľkého uhla dostal Gennaro, Riečický nemal puk úplne pod kontrolou, ale rozhodcovia už hru prerušili.
61:50
Campbell prenechal puk Leskinenovi, po jeho strele pohotovo zasiahol Coreau ľavým betónom.
60:28
importantJääskeläinen strieľal z medzikružia, Coreau výrazne podržal svoj tím!
60:01
Začalo sa predĺženie.
Tri tretiny tento šláger nerozhodli, o malú chvíľu sa pokračuje predĺžením.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:10
Haščák prihral Maierovi, ktorý mal priestor na strelu a mohol rozhodnúť, nestalo sa, Riečický jeho pokus likviduje.
58:31
Lamper strieľal spoza hráča na bližšiu žrď, Coreau si ju postrážil, Slovák sa k dorážke nedostal.
57:49
Tybor sa snažil natlačiť z ľavej strany, defenzíva Slovana bola pozorná.
56:23
Slovan bol v útočnom pásme, ale Košičania ho do kombinácie či koncovky nepustili.
54:36
importantVeľká príležitosť Leskinena na vedúci gól, dostal prienikovú prihrávku, korčuľoval sám na Coreau, zvolil strelu, trafil však len domáceho gólmana!
53:55
Hrá sa zo strany na stranu, vyzerá to na predĺženie, ale nechajme sa prekvapiť.
52:38
Rogoň bojoval medzi trojicou hráčov súpera, úspešný nebol, ale odrazený puk musel Coreau prikryť a prerušiť hru. Košice získali buly v útočnom pásme.
50:49
Lamper bol narazený Sersenom na mantinel a chvíľu zostal na ľade, vyzerá však, že bude v poriadku.
49:31
importantChovan našiel spätnou prihrávkou Tybora, ale ten veľkú šancu nepremenil! Dokonca zvonila žŕdka. Škoda pre Košice.
49:12
Šedivý hľadal priestor na strelu cez spleť hráčov, mieril do stredu brány, Coreau si priestor postrážil.
48:54
Kytnár išiel proti strele a vytečoval puk mimo ľadovej plochy.
47:41
importantPecararo zoči voči brankárovi, atakoval ho ešte Ferenc, Riečický zasiahol vyrážačkou a vytesnil puk nad bránu!
47:00
importantRiečický drží svoj tím, zlikvidoval aj šancu Pecarara, ktorý vletel do útočného pásma a zakončil.
46:32
Košice s dlhším pobytom v útočnom pásme, Southorn na Šedivého, ten od mantinelu trafil Minárikovu hokejku.
44:55
Valachov príklep zblokoval Lamper a Slovan stráca útočné pásmo.
44:00
Košiciam sa podarilo nazbierať nejaké sekundy v útočnom pásme.
43:39
Po teči Takáča Riečický znova zasahoval.
43:11
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Šedivý – 2 min., hákovanie.
42:57
Beňo prenikol po osi klziska, dostal prihrávku na teč a zakončil do Riečického.
42:20
Hra sa po icingu vráti pred Coreaua.
41:20
Chovanovi nevyšlo na kruhu obhodenie súpera, v následnom protiútoku Zigo výraznejšie ohrozil košickú bránu.
40:34
Takáč prešiel s pukom na os a vystrelil, puk Riečický podržal vo výstroji.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu po prvej tretine: 17 – 28.
V druhej tretine gól nepadol, Slovan zatiaľ remizuje s Košicami 1:1.
Tretia tretina sa začne o 19:52.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
Jääskeläinenovi strela z prvej nesadla a Slovan odpaľuje puk cez všetky čiary.
38:27
Campbellovu strelu od modrej Coreau videl a zlikvidoval.
38:10
Slovák našiel krížnou prihrávkou na kruhu voľného Tybora, lenže jeho strela neprešla cez hráčov pred bránou.
37:34
Coreau – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.
37:19
importantFominykh predviedol výborný obranný zákrok, prakticky zlikvidoval prečíslenie Košíc a zblokoval finálnu prihrávku.
36:47
Gachulinec vypáli od modrej príklepom, Harris clonil Riečickému, no ten si našiel skulinku aby videl a úspešne kryl puk.
35:53
Výborná kombinácia Slovana po vyhranom buly, Beňo, MacKenzie a pohotové zakončenie Lukošíka, ktoré Riečický pri žŕdke kryl.
35:36
Gennaro prihral za bránou Haščákovi, ten našiel na kruhu MacKenzieho, no s jeho strelou nemal Riečický žiadne problémy.
34:44
Hra má spád, teraz sa však o puk bojovalo v obrannom pásme Slovana pri mantineli, Slovanisti nedovolili Košičanom usadiť sa v pásme a kombinovať.
33:20
importantNa druhej strane aj šanca Košíc, puk sa dotkol aj žŕdky, Coreau napokon hru prerušil.
32:47
Lukošík nabil na kruh Maierovi, ten vyprášil Riečického betóny.
32:01
importantValach v roli útočníka, dostal sa do šance, Riečický úspešne jeho strelu zlikvidoval.
30:30
30:30
importantMacKenzie v slušnej pozícii nemieril podľa predstáv, Tybor so svojou treťou šancou rovnako nepresne...
29:57
Adam Lukošik – 2 min., hrubosť.

Ville Leskinen – 2 min., hrubosť.
29:41
importantJokeľ šiel sám na Coreaua, vyzdvihnúť musíme prihrávku Campbella. Ani v tomto prípade sa skóre nemení!
28:26
Tesný, ale predsa len ofsajd Košíc.
28:00
Osem minút trvalo Slovanu, kým prvý raz po prestávke ohrozil Riečického. Postaral sa o tom Tybor.
27:19
Do diskusie mimo hry sa púšťajú Rogoň a Pecanaro. Pred prerušením hrozilo domácim vylúčenie za príliš veľa hráčov na ľade.
26:50
Košičania za menej ako sedem minút vyslali jedenásť striel, z ktorých mohli minimálne dvakrát skórovať.
26:37
26:18
Haščák si puk nespracoval, na opačnej strane sa zakončenie ulakomil Olsson. Prihrávku si márne pýtal Jääskeläinen.
25:29
V tomto momente Bratislavčania prečkali to najhoršie. Za sebou mali zakázané uvoľnenie, po ktorom prehrali buly a neinkasovali.
24:41
Slovan má čo robiť, aby ubránil chaos pred vlastnou svätyňou.
23:34
importantLinet blízko vedúcemu gólu pre východniarov, z dorážky po strele Havrilu bekhendom neskóroval!
22:23
Lamper chcel prihrávať z otočky, na riskantný pas sa za Riečickým neodvážil.
21:09
Matoušek vysunutý cez celé klzisko, puk ale nezachytil. Icing.
21:03
Domáci v plnom počte.
20:35
Coreau nešťastne vykopol svoju bránku, čaká nás dlhšie prerušenie. Ešte pred začiatkom tretiny sa riešili problémy s ľadom.
20:20
Košičania vyhrali buly, po piatich sekundách mohli zakončovať, no neurobili to dobre. O pätnásť sekúnd sa slovanisti oslobodili.
20:04
Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodné dejstvo prinieslo gól na oboch stranách. Košičania mali šancí viac, v závere tretiny nevyužili 57 sekúnd pri presilovke o dvoch mužov.

Druhá tretina sa začne približne o 18:51.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Samé prihrávky, Southorn z pravého kruhu páli len do gólmana.
19:24
Až teraz sa Košičania rozostavili pri hre piatich na troch.
19:06
Vyhraté buly pre domácich, vyhodenie puku cez všetky čiary.
19:03
Tomáš Matoušek – 2 min., podrazenie.
18:46
Slovan sa oslobodil, Riečický urýchlil rozohrávku pre svojich spoluhráčov.
18:24
Jääskeläinen dostal nabité na modrú, Coreau videl všetko viac ako dobre.
18:04
Jakub Minárik – 2 min., hákovanie.
17:49
To isté platí o Gennarovi, Fominykhovi nedovolil vystreliť Havrila.
17:16
Linet s koncovkou z vrcholu pravého kruhu, center štvrtého útoku mohol mať presnejšiu mušku.
16:24
Pecararo si chcel obhodiť Southorna, ten jeho úmysel hravo prečítal.
15:16
importantZnovu to bol Tybor, ktorý sa predral cez obrancu a šiel sám na bránku. Zakončenie švihom úspech neprinieslo!
14:39
Puk sa ocitol na lavičke Košíc, pred nami druhá reklamná prestávka.
13:46
goalKošice dali gól! Koledovali si domáci, až nakoniec inkasujú! Ferenc napriahol od modrej čiary, pravdepodobne to bol Golian, ktorý tečoval puk pred vlastným brankárom. Gól na 1:1 pripísaný v tomto momente JAKUBOVI FERENCOVI.
Asistencia: Patrik Lamper
13:23
Icing Slovana.
13:12
Matoušek tvrdo zbúral Chovana, košický líder sa s grimasami poberal na striedačku.
12:47
11:36
importantNeuveriteľné! Oceliari zahadzujú možnosť za možnosťou. Havrilu v samostatnom úniku zlikvidoval Coreau.
11:10
importantNa opačnom konci klziska to dobre zamýšľal Radoslav Tybor, Coreau si drží čisté konto!
10:18
importantRiečický drží Košice nad vodou, keď pri tyčke chytá pokus Kytnára.
08:29
Vzápätí to mohlo byť 2:0! Domáci trestajú Košičanov za chyby, keď ich držia útočnom pásme.
07:54
goalSlovan Bratislava dal gól! Nedáš, dostaneš! PATRIK MAIER si počkal na odrazený puk a od ľavého mantinelu po pomoci žŕdky otvára skóre!
Asistencie: Liam Pecararo, Brant Harris
07:08
Jääskeläinen zľava pálil len do bočnej siete.
06:44
importantLeskinen v šanci, MacKenzie hasí na poslednú chvíľu! Košice mohli pokojne vyhrávať 2:0!
06:24
importantČo teraz Košičania nepremenili! Puk poskakoval na bránkovej čiare, jeden z východniarov už dvíhal ruky nad hlavu, lenže ani na dvakrát hostia neskórovali!
05:27
Na opačnej strane kontra, Gennaro nabíjal Haščákovi. Košičania prečítali tento pas a zablokovali ho.
04:32
importantPo ľavej strane unikol Chovan, Coreau vytiahol dôležitý zákrok!
02:31
Hrá sa zo strany na stranu, na vážnejší moment čakáme.
00:49
Úvodné striedanie máme za sebou, divákov v aréne je počuť od začiatku.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Coreau (Baroš) – Maier, Valach, Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Fominykh, Gennaro, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Lukošik, Minárik, Zigo, Šotek, Kytnár, Matoušek
Tréner: Ján Pardavý

HC Košice: Riečický (Durný) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Tybor – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Linet, Havrila
Tréner: Dan Ceman.
Šláger 13. kola Tipos Extraligy uvidia diváci v Bratislave, kde domáci Slovan hostí svojho odvekého rivala HC Košice. Stretnutie sa začína o 18:00.

Slovan vedie ligovú tabuľku o bod pred Novými Zámkami, odohral o zápas menej. V domácom prostredí túto sezónu nestratil ešte ani jeden bod. Prehral jedine v Spišskej Novej Vsi (1:2 po predĺžení) a v Nových Zámkoch (0:5). V minulom kole belasí na svojom ľade zdolali Poprad 5:0.

Košice sa potácajú v spodnej časti tabuľky, sú deviate, na konte majú 14 bodov, čo je presne o polovicu menej, ako má Slovan. Košičania zvíťazili tri razy po sebe, no v uplynulom zápase znova prehrali. Michalovciam podľahli 1:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.