Michalovce otočili zápas s Košicami.
Michalovce otočili zápas s Košicami. (Autor: TASR - František Iván)
Patrik Fotta|5. dec 2022 o 00:00

Michalovskí hokejisti ťahajú famóznu sériu.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice smerovali v zápase s Michalovcami k trojbodovému víťazstvu. Štyri minúty pred koncom sa hosťujúci tím za stavu 1:3 odhodlal k riskantnému ťahu odvolať brankára.

Hra počas najväčšieho vabanku hosťom vyšla. Čo je však unikátne hneď dvakrát. Najskôr sa tvrdou strelou z prvej presadil Roman Žitný a 43 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Patriks Zabusovs.

Michalovčania ukázali charakter. Zaslúžene vyrovnali a vynútili si predĺženie. V ňom dostali košickí hokejisti k dispozícii presilovú hru v ideálnom formáte 4 na 3.

Obaja tréneri vychválili brankára Škorvánka

Stanislava Škorvánka v bráne však domáci prekonať nedokázali. To sa im nepodarilo ani v samostatných nájazdoch.

Michalovciam zabezpečil extra bod gólom Matúš Paločko po ukážkovom bekhendovom blafáku.

"Od toho som tu, aby som dával góly. Verím, že budem takto pomáhať mužstvu aj naďalej," uviedol Paločko.

Tréner Stantien po zápase priblížil situáciu so skorým odvolaním brankára Škorvánka.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Najväčší risk im vyšiel. Tréner Michaloviec vie, čo sa Košiciam vypomstilo