Úspešná spolupráca pokračuje. Švajčiarsko predĺžilo zmluvu s trénerom Fischerom

Patrick Fischer na striedačke Švajčiarska
Patrick Fischer na striedačke Švajčiarska (Autor: TASR/AP)
TASR|13. feb 2024 o 17:30

Patrick Fischer trénuje švajčiarskych hokejistov od roku 2015.

BERN. Tréner Patrick Fischer povedie švajčiarsku hokejovú reprezentáciu až do domácich MS v roku 2026 vo Fribourgu a Zürichu.

V utorok podpísal dvojročné predĺženie zmluvy aj s asistentom Tommym Albelinom. Informovala o tom oficiálna stránka Švajčiarskeho hokejového zväzu (SIHF).

Štyridsaťosemročný Fischer je hlavným kormidelníkom švajčiarskej reprezentácie od roku 2015.

Tri roky po nástupe do funkcie priviedol Helvétov k strieborným medailám zo svetového šampionátu. Jeho úlohou je čo najlepšie pripraviť tím na ZOH 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo a domáce MS v roku 2026.

"Je to pre mňa veľká česť. Napĺňa ma hrdosťou, že môžem naďalej sprevádzať tento talentovaný švajčiarsky tím v procese jeho rozvoja ako hlavný tréner. Sme veľmi ambiciózni, chceme hrať úspešný a atraktívny hokej a dosiahnuť naše športové ciele," uviedol po podpise nového kontraktu.

Na snímke tréner Švajčiarska Patrick Fischer.
Na snímke tréner Švajčiarska Patrick Fischer. (Autor: TASR)

Na jar 2009 začal pôsobiť ako tréner mladých talentov v HC Lugano. V rokoch 2013 až 2015 potom pracoval ako hlavný tréner klubu z Ticina. Ako asistent trénera Seana Simpsona zohral Fischer kľúčovú úlohu pri úspechu Švajčiarska, ktoré získalo strieborné medaily na MS v Štokholme v roku 2013.

Asistentom trénera zostáva Albelin, ktorý po skončení aktívnej kariéry pôsobil v rokoch 2007 až 2015 ako asistent trénera v tíme New Jersey Devils v NHL. A aj ich farmárskom tíme Albany Devils v AHL.

Od júla 2016 je spolutrénerom švajčiarskej reprezentácie. "Spoluprácu s Patrickom charakterizuje veľká vzájomná dôvera. Veľmi dobre spolu ladíme ako tím a robíme všetko pre to, aby sme tím posunuli dopredu," zdôraznil 59-ročný Albelin.

Športový riaditeľ švajčiarskeho hokeja Lars Weibel sa teší na pokračovanie spolupráce s trénermi: "Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť na predĺžení zmluvy s Patrickom Fischerom a Tommym Albelinom.

Títo dvaja sa výborne dopĺňajú a imponujú svojimi odbornými znalosťami. Chceme pokračovať v nastúpenej ceste a sme presvedčení, že obaja budú spolu s ostatnými členmi štábu pokračovať v rozvoji tímu s výhľadom na olympijské hry 2026 a domáce majstrovstvá sveta."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Úspešná spolupráca pokračuje. Švajčiarsko predĺžilo zmluvu s trénerom Fischerom