Rastislav Gašpar (vľavo) sa so spoluhráčmi teší z gólu.
Rastislav Gašpar (vľavo) sa so spoluhráčmi teší z gólu. (Autor: TASR)
Marián Szűcs|9. apr 2021 o 00:30

Slovan vyradil Nitru a je v semifinále.

BRATISLAVA. Keď vedenie Slovana Bratislava v polovici januára nečakane odvolalo trénera Romana Stantiena, dlho to na práve majstrovský ťah nevyzeralo.

Tím sa herne trápil, aj pre zranenia viacerých kľúčových hráčov. A nezdalo sa, že by s ním noví tréneri Róbert Döme, Marián Bažány a Ján Lipiansky dokázali robiť zázraky.

Slovan klesol v tabuľke hokejovej Tipos extraligy na štvrté miesto.

Pomohla mu však krátka pauza pred začiatkom štvrťfinále. Viacerí hráči sa dali zdravotne do poriadku, tím sa zomkol.

A v prvom kole play off nemal Slovan vážnejšie ťažkosti. Nitru vyradil presvedčivo 4:1 na zápasy. Vo štvrtok v poslednom súboji série zvíťazil jasne 5:1.

Skvelé prihrávky ťahá z klobúka

„Chceli sme to dnes ukončiť a myslím si, že sme boli jednoznačne lepší a zaslúžene sme postúpili,“ pochvaľoval si kapitán Slovana Michal Sersen.

Hrdinom zápasu bol útočník Rastislav Gašpar, ktorý ku gólu pridal aj dve parádne asistencie pri zásahoch Brodzinského a Harrisa.

„Takéto mám, ťahám to z klobúka,“ vtipkoval o gólových prihrávkach Gašpar. „Ale nie, dobre si chlapci nakorčuľovali a je už malina im to tam hodiť,“ doplnil.

„Zápas sme od začiatku kontrolovali. Hrali sme to, čo sme chceli, nenechali sme sa vyprovokovať,“ hodnotil.

Gašpar je zatiaľ najproduktívnejším hráčom štvrťfinále, v piatich zápasoch získal deväť bodov za tri góly a šesť asistencií.

„Deväť bodov?“ čudoval sa. „Nerátal som to, môže byť. Cítim sa dobre fyzicky aj psychicky, užívam si to. Dlhodobo sme mali zranených viacerých hráčov, január, február, marec. Ale vrátili sme sa, dali sme to dokopy a ideme ako pílky,“ vysvetľoval Gašpar.

Slovák: Sme smutní, ale je koniec

Nitrania sa v celej sérii ťažko presadzovali. Okrem jednej tretiny – tej záverečnej v pondelkovom štvrtom zápase série, ktorú vyhrali 6:0.

Inak však Slovan nedokázali výraznejšie gólovo zastrašiť. V Bratislave prehrali postupne 0:5, 1:4 a 1:5, na domácom ľade prehrali 2:3 a vyhrali 8:2.

To, čo sme si povedali, asi ostalo v kabíne. Dve tretiny nás Slovan k ničomu vážnemu nepustil.

Marek Slovák, útočník Nitry

Slovan postúpil zaslúžene,“ uznal tréner Nitry Antonín Stavjaňa.

To, čo sme si povedali, asi ostalo v kabíne. Dve tretiny nás Slovan k ničomu vážnemu nepustil,“ hodnotil posledný zápas útočník Nitry Marek Slovák.

„Kvalita bola určite väčšia na ich strane. Chceli sme to hrať cez emóciu, srdce, bojovali sme. Ale mali sme uhrať viac zápasov,“ doplnil.

Nitra skončí bez medaily prvý raz po deviatich rokoch. „Vypadli sme vo štvrťfinále, čo sme nechceli. Sme z toho smutní, sklamaní, ale je koniec,“ povzdychol si Slovák.

Súpera ešte nepoznajú

Slovan v semifinále doplnil Zvolen a Poprad, tieto tímy si postup vybojovali už skôr. O poslednú miestenku hrajú Michalovce a Trenčín.

V sérii vedú Michalovce 3:1 a už v piatkovom zápase na domácom ľade môžu potvrdiť postup. Ak sa im to podarí, Slovan v semifinále narazí na Zvolen, víťaza základnej časti.

Ak postúpi Trenčín, Slovan sa stretne s Popradom.

„V semifinále ľahký súper nie je,“ reagoval Sersen.