Adam Bezák (Slovan) a vpravo brankár Devin Williams (Michalovce).
Adam Bezák (Slovan) a vpravo brankár Devin Williams (Michalovce). (Autor: TASR)
SITA|23. dec 2021 o 11:15

Prvá trojka - Slovan, Zvolen, Nitra - sa im vzdialila.

BRATISLAVA. Hokejistom Michaloviec sa nepodarilo ukončiť nepriaznivú sériu decembrových extraligových prehier ani v stredajšom súboji na ľade lídra súťaže Slovana Bratislava. Prehrali tam 4:5

Prišli deň pred zápasom

"Myslím, že po druhej tretine nás odpísala asi väčšina ľudí, ktorí v televízii sledovali zápas. Nemôžeme na Slovane dostať dva góly v prvých striedaniach.

Vzchopili sme sa, vyrovnali sme. Musíme makať, inak sa z výsledkovej mizérie nedostaneme. Je to iba na nás," hovoril po súboji hosťujúci útočník Bruno Mráz pre SZĽH.

"Prišli sme do Bratislavy už deň pred zápasom. Mali sme skvelý hotel, výbornú večeru i raňajky, nič nám nechýbalo.

Do zápasu sme však dobre nevstúpili. Nemôžeme si dovoliť robiť také hlúpe chyby, aké sme spravili.

Po prvej tretine sme nemohli hrať na štyri útoky, museli sme urobiť zmeny v zostave," poznamenal fínsky tréner hostí Tomek Valtonen.

Döme: Skóre nám uletelo

"Michalovce hrali v prvej tretine lepšie ako my. Pred druhou sme nejaké veci zmenili, najmä nastavenie hráčov v hlavách a bolo to na našej hre vidieť.

Tušili sme, že sa Michalovčania po zlej sérii nevzdajú. Skóre nám uletelo, ale napokon sme našli cestu k výhre," povedal tréner Slovana Róbert Döme.

"Na Spenglerovom pohári nechceme byť do počtu, vieme, čo nás čaká.

Po prehre so Spišskou Novou Vsou sme si chceli proti Michalovciam urobiť pekné Vianoce,“ doplnil Róbert Döme.

Michalovčania sa síce stále držia na 4. priečke extraligovej tabuľky, no prvá trojka - Slovan, Zvolen, Nitra - sa im už poriadne vzdialila a na chrbát im už dýchajú Poprad, Spišská Nová Ves, Košice aj Prešov.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovčania mali skvelý hotel, večeru i raňajky. V Bratislave to nestačilo