McDavid a Draisaitl majú obrovskú šancu. Postúpili do finále Stanley Cupu

Leon Draisaitl a Connor McDavid sa radujú z výhry v konferenčnom finále.
Leon Draisaitl a Connor McDavid sa radujú z výhry v konferenčnom finále. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. jún 2024 o 06:57

Vo finále neboli od roku 2006.

NHL - finále Západnej konferencie - 6. zápas

Edmonton Oilers - Dallas Stars 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 5. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 16. Hyman (McDavid, Bouchard) – 50. Marchment (Seguin, C. Tanev)

Brankári: Skinner 34/35 - Oettinger 8/10

/konečný stav série: 4:2/

EDMONTON. Desať striel oproti súperovým 35 a aj tak je z toho výhra. Tento zápas bude porazený Dallas mrzieť ešte dlho. Znamená koniec sezóny.

Do finále Stanley Cupu sa v roku 2024 prebojovali Edmonton Oilers. Vo finále Západnej konferencie vyhrali 4:2 na zápasy a oslavujú výhru Clarence S. Campbell Bowl.

V poslednom zápase zvíťazili 2:1. V 5. minúte skóroval McDavid, ktorý v 16. minúte asistoval pri víťaznom presnom zásahu Hymana. Stars strelili len jeden gól, v 50. minúte ním uzavrel stav stretnutia Marchment.

"Olejári" si tak zahrajú vo finále po prvý raz od roku 2006. Zároveň majú príležitosť stať sa prvým kanadským tímom po 31 rokoch so Stanleyho pohárom. Vyzvú Floridu.

Fanúšikovia ich na to po skončení duelu naladili pokrikom: "My chceme pohár!"

"Nikdy to nekričali hlasnejšie," povedal Connor McDavid o elektrizujúcej atmosfére. "Toto je veľmi špeciálne miesto. Má veľkú históriu. A je skvelé počuť podporu od týchto fanúšikov."

Hokejisti Dallasu smútia najmä preto, lebo podľa viacerých z nich bol toto zrejme ich najlepší zápas v celej sérii.

"Som hrdý na tím, na to, ako sme bojovali. Na ľade nechali všetko. Mali sme hrať siedmy zápas, no nepodarilo sa. Edmonton si zaslúži uznanie. Ale ťažko sa s tým zmieruje," priznal kouč Dallasu Peter DeBoer.

Pavúk play-off NHL

Domov»Hokej»NHL»McDavid a Draisaitl majú obrovskú šancu. Postúpili do finále Stanley Cupu