Larkin pri prvom hetriku myslel na babku: Za gól mi dávala päť dolárov

Po hetriku Dylana Larkina zasypali ľad v Detroite šiltovky.
Po hetriku Dylana Larkina zasypali ľad v Detroite šiltovky. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|19. dec 2021 o 06:57

Je hviezdou a kapitánom. Na hetrik však čakal.

DETROIT. Dva góly v jednom zápase dal predtým tri razy, no doraziť do siete posledný nedokázal. Až v sobotu proti New Jersey.

Devils vo vzájomnom stretnutí pochoval kapitán Detroitu Red Wings. Dylan Larkin režíroval víťazstvo 5:2 hetrikom.

Prvý presný zásah strelil v šestnástej minúte po zvláštnom odraze a otvoril ním skóre. Zvyšné dva góly pridal v 32. a 36. minúte.

"Dobrý pocit, taký som ešte nezažil," hovoril útočník po zápase. "Myslím na svoju babku. Vždy mi za gól dávala päť dolárov a čakala, kedy konečne strelím hetrik. Vravel som jej, že to nie je také jednoduché."

Dvadsaťpäťročný forvard na dosiahnutie prvého potreboval šesť a pol sezóny a 459 zápasov v NHL.

Puk si však nenecháva: "Dám ho Criskymu (Kyle Cascuolo, pozn. red.), prežil významný moment, svojím prvým bodom v NHL mi pomohol k hetriku. Zaslúži si to."

Nechýbalo veľa a trojgóloví strelci mohli byť na strane "červených krídel" až dvaja. Tyler Bertuzzi sa trafil dvakrát. Aj on, aj Larkin mali stopercentnú úspešnosť streľby.

Detroit prežíva pozitívny rok, a to aj v rámci hetrikov. V kalendárnom roku 2021 ho strelilo už šesť hráčov Red Wings, čo je najviac od roku 1992.

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Larkin pri prvom hetriku myslel na babku: Za gól mi dávala päť dolárov