Jonathan Huberdeau a brankár Edmontonu Stuart Skinner.
Jonathan Huberdeau a brankár Edmontonu Stuart Skinner. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. okt 2022 o 14:59

Jonathan Huberdeau na chvíľu zmizol.

NEW YORK. V bohatom dvanásťzápasovom programe NHL sa blysol kapitán Edmontonu Connor McDavid.

V “Bitke o Albertu” bol pri všetkom podstatnom - strelil gól, pridal dve asistencie a prispel k víťazstvu nad Calgary Flames 3:2.

McDavid v súbojoch proti Flames zaznamenal 10. trojbodový zápas, čím vyrovnal na druhom mieste klubových zápisov Jariho Kurriho.

Na čele je Gretzky (25). Oilers otočili v tretej tretine z 1:2 na 3:2, dva góly dal Zach Hyman. “Páči sa mi, že sme odolní. Nepanikárime ani za nepriaznivého stavu,” povedal McDavid pre nhl.com.

Na pozápasovej tlačovej konferencii pobavil novinárov tréner “plameňov” Darryl Sutter, ktorý na otázku prečo na lavičke chýbal v prvej tretine niekoľko minút Jonathan Huberdeau, úprimne odpovedal.

“Myslím, že sa išiel vy...,” povedal Sutter. Huberdeau priznal, že mal žalúdočné problémy a o pár minút sa na lavičku Flames vrátil.