Marián Studenič v drese Coachella Valley Firebirds. (Autor: X / Coachella Valley Firebirds)
Oh my Hockey|17. jún 2024 o 07:22

Prehre nezabránil, séria je vyrovnaná.

AHL - Finále - 2. zápas

Hershey Bears - Coachella Valley Firebirds 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 6. Mirošničenko (Vecchione), 34. Huntington (Limoges), 37. Dube (Huntington, Limoges), 50. Aktell (Vecchione), 60. Aktell - 23. Henman (Winterton), 41. Studenič (Wright, Lind)

Brankári: Shepard 32/34 - Driedger 16/20

/stav série 1:1/

NEW YORK. Vo finále zámorskej AHL sa v noci na pondelok hral druhý finálový zápas. Hershey Bears dokázali vyrovnať stav série.

Podarilo sa im to vďaka výhre 5:2. Išli za ňou už od začiatku duelu, v ktorom ani raz neprehrávali.

V šiestej minúte otvoril skóre Mirošničenko, v druhej tretine skórovali Huntington a Dube a v tretej dvakrát Aktell.

Za Coachellu sa presadili v 23. minúte Henman a 17 sekúnd po štarte tretieho dejstva Marián Studenič. Slovenský forvard strelil svoj prvý gól v prebiehajúcej sérii.

Oproti prvému zápasu bol aj strelecky aktívnejší. Súperovho brankára Sheparda ohrozil trikrát, ten však zastavil celkom 32 striel.

Séria sa presunie do Kalifornie. Firebirds na domácom ľade v tohtoročnom play-off ešte neprehrali.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Studenič strelil prvý gól vo finále. Ukradol puk a rutinérsky zakončil