Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Chicago stále čaká na víťazstvo, na covid listine má už päť hráčov

Jonathan Toews. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. okt 2021 o 13:01

Tímu chýbajú opory i členovia trénerského tímu.

CHICAGO. Trénerský štáb hokejového tímu Chicago Blackhawks má v úvode novej sezóny NHL problémov vyše hlavy.

Okrem toho, že mužstvo je po šiestich zápasoch stále bez víťazstva (0-5-1), má už päť hráčov na listine nepoužiteľných hráčov v súvislosti s ochorením COVID-19.

K trojici Patrick Kane, Jujhar Khaira a Riley Stillman sa najnovšie pridali aj kapitán Jonathan Toews a fínsky útočník Henrik Borgström. Z rovnakého dôvodu chýbajú aj asistenti v trénerskom štábe Marc Crawford a Tomas Mitell.

Nespĺňať podmienky zdravotného protokolu COVID-19 automaticky neznamená, že títo členovia tímu mali pozitívny test na koronavírus. Často sú to len blízke kontakty ľudí, ktorých predtým testovali pozitívne.

Chicago Blackhawks ešte pred začiatkom septembrového tréningového kempu hlásilo stopercentnú zaočkovanosť svojich hráčov voči koronavírusu.

Patrick Kane a Jonathan Toews sú dlhoročné opory Chicaga, obaja majú na konte tri víťazstvá v Stanleyho pohári v rokoch 2010, 2013 a 2015. Obaja boli kľúčovými postavami tímu na ceste k víťazným trofejam.

V aktuálnej sezóne má 32-ročný Kane na konte gól a štyri asistencie a je najproduktívnejší hráč v klube z najväčšieho mesta v americkom štáte Illinois.

Súvisiace články