Sparta a Liberec vyhrali úvodné zápasy štvrťfinále, skórovali aj Slováci

Hokejisti Sparty Praha.
Hokejisti Sparty Praha. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. mar 2023 o 22:05

Dva body si pripísal Tomáš Marcinko.

PRAHA. Hokejisti Hradca doma prehrali v prvom zápase štvrťfinále play off českej extraligy s hráčmi Liberca 2:4.

Skóre otvoril v prospech domácich v 21. minúte slovenský legionár Lukáš Cingeľ. Hostia prehrávali do 56. minúty 1:2, no v závere dali tri góly a zvrátili stav na konečných 4:2. V sérii tak vedú 1:0.

Sparta Praha vyhrala na domácom klzisku nad Třincom 3:2 a ujala sa vedenia v sérii 1:0.

Slovenský útočník Tomáš Marcinko si v drese hostí pripísal dva body (1+1), pri góle mu asistoval aj krajan Marko Daňo.

Štvrťfinále play off českej extraligy

Sparta Praha - Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 11. Safin, 14. Vauhkonen, 25. Kousal - 43. Ružička (Marcinko), 54. Marcinko (Daňo)

/stav série: 1:0/

Hradec Králové - Liberec 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 21. Cingeľ, 44. Klima - 31. Balinskis, 56. Rychlovský, 59. Flynn, 59. Jelínek

/stav série: 0:1/

Domov»Hokej»Česko»Sparta a Liberec vyhrali úvodné zápasy štvrťfinále, skórovali aj Slováci