Holešinský rozhodol v predĺžení o triumfe Plzne, skórovali aj Lantoši a Čerešňák

Adrián Holešinský.
Adrián Holešinský. (Autor: TASR)
TASR|15. jan 2023 o 19:42 (aktualizované 15. jan 2023 o 20:54)

Asistenciu na gól si spoločne pripísali Cingel a Rosandič.

PRAHA. Slovenský hokejový útočník Adrián Holešinský rozhodol gólom v predĺžení o triumfe Plzne nad Mladou Boleslavou v 38. kole českej extraligy.

V drese hostí sa presadil Róbert Lantoši. Holešinský odohral v tejto sezóne 20 zápasov a zaznamenal v nich 17 bodov (7+10).

Obranca Peter Čerešňák prispel gólom k víťazstvu Pardubíc na ľade Litvínova 2:1, ktoré sa udržali na čele tabuľky.

Sparta Praha triumfovala na ľade tímu Mountfield Hradec Králové 4:3 po predĺžení. Slováci Mislav Rosandič a Lukáš Cingel zaznamenali po jednej asistencii v drese hostí.

Vítkovice uspeli na ľade Komety Brno 5:2 a jedným gólom prispel k triumfu útočník Rastislav Dej. V drese domácich zaznamenal Kristián Pospíšil dve asistencie.

Česká Tipsport extraliga - 38. kolo:

HC VERVA Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 36. Abdul - 33. Čerešňák, 56. Cienciala

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlove Vary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 33. Flynn, 46. Filippi, 59. Nedomlel - 29. Beránek

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 5. Lev, 40. Lalancette, 59. Jergl (Cingel, Rosandič) - 3. Forman, 10. Safin, 52. Thorell, 64. Sobotka

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 13. Pour, 46. Kaňák, 62. Holešinský - 13. Dvořáček, 26. Lantoši

Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 2:5 (2:4, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Holík (Pospíšil), 7. Horký (Pospíšil) - 2. Dej, 6. Bukarts, 12. Kalus (Mikuš), 16. Krieger, 47. Kotala