Čerešňák a Paulovič majú v klube nového trénera. V minulosti pôsobil aj na Slovensku

Radim Rulík.
Radim Rulík. (Autor: TASR)
TASR|26. apr 2022 o 14:08

Radim Rulík nahradil na pozícii trénera Pardubíc Richarda Krála.

PARDUBICE. Novým trénerom hokejistov Dynama Pardubice sa stal Radim Rulík. Do extraligového klubu prišiel z Mladej Boleslavi a na striedačke nahradí Richarda Krála, ktorý z tímu odišiel na konci marca.

V Dyname pôsobí aj slovenský útočník Matej Paulovič, ku ktorému by sa mal onedlho pridať jeho krajan Peter Čerešňák.

Pardubice chcú v budúcej sezóne prelomiť desaťročné čakanie na majstrovský titul. Za týmto účelom tak urobili prvú investíciu v podobe vykúpenia Rulíka z jeho zmluvy, ktorá platila do jari 2023.

Okrem toho plánujú do tímu priviesť nielen spomínaného Čerešňáka, ale aj ďalších dvoch bekov - Tomáša Dvořáka a Davida Musila.

Spolu s Králom skončili minulý mesiac na striedačke Pardubíc aj obaja asistenti a manažér Tomáš Rolinek.

Tím sa s nimi rozlúčil po vypadnutí s Českými Budějovicami vo štvrťfinále play off (1:4). Z klubu podľa informácií českých médií odchádza aj obranca Juraj Mikuš, ktorý by mal obliekať dres Vítkovíc.

Rulík získal ako asistent trénera s českou reprezentáciou majstrovský titul v roku 2005 a v bývalom pôsobisku strávil štyri roky.

Tím priviedol dvakrát medzi najlepšiu osmičku a raz do semifinále. V minulosti pôsobil aj v Plzni, Sparte Praha či Litvínove, s ktorým získal v roku 2015 majstrovský titul. V ročníku 2011/12 viedol v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) HC Lev Poprad.

Rulík získal ako asistent trénera s českou reprezentáciou titul majstra sveta v roku 2005 a v Mladej Boleslavi strávil štyri roky. Tím priviedol dvakrát medzi najlepšiu osmičku a raz do semifinále. V bývalom klube ho nahradil Ladislav Čihák, ktorý v tejto sezóne priviedol Hradec Králové k prvenstvu v základnej časti.

"Pardubice vždy patrili ku kvalitným extraligovým organizáciám. Je tu krásna hala, sú tu skvelí fanúšikovia a pekné prostredie," uviedol Rulík, ktorý v minulosti pôsobil aj v Plzni, Sparte Praha či Litvínove, s ktorým získal v roku 2015 majstrovský titul. V ročníku 2011/2012 viedol v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) HC Lev Poprad.

Nachádzate sa tu: