Zranil sa počas Winter Classic. Brankár Minnesoty je vyradený na neurčito

Cam Talbot v zápase Winter Classic medzi Minnesotou Wild a St. Louis Blues 1. januára 2022. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|4. jan 2022 o 06:42

Cam Talbot bol vystriedaný po druhej tretine novoročného duelu.

MINNESOTA. Minnesota Wild prišli o svojho brankára Cama Talbota na dobu neurčitú. Zranil sa počas Winter Classic, novoročného zápasu pod holým nebom.

Bol vystriedaný po druhej tretine. Za štyridsať minút čelil 28 strelám, inkasoval šesťkrát. Jeho Wild napokon podľahli St. Louis Blues 4:6.

Talbot utrpel nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela.

"Neviem, ako dlho bude chýbať," vyjadril sa hlavný tréner Dean Evason. "Zajtra nebude trénovať, to je isté. Nenastúpi do zápasu proti Bostonu."

Jasnou jednotkou bude pri jeho absencii fínsky brankár Kaapo Kähkönen. Na miesto dvojky nastúpi skúsený Andrew Hammond.

Kouč sa o budúcnosť nebojí, aj keby mal Talbot napokon vynechať dlhšie obdobie.

"Hammer dobre vie, o čom je NHL," poukazuje na skúsenosti tretieho brankára. "Vie, čo má robiť, vie zastavovať puky. Presne to je dôvod, prečo sme ho priviedli späť do našej organizácie."

Talbot nastúpil v sezóne 2021/22 do 24 zápasov z ktorých 15 vyhral. Udržal si 90,9-percentnú úspešnosť zásahov a priemer rovné tri inkasované góly na zápas.

Domov»Hokej»NHL»Zranil sa počas Winter Classic. Brankár Minnesoty je vyradený na neurčito