Nečakaný krok SZĽH. Fínsky tréner skončil na lavičke ženskej reprezentácie

Arto Sieppi.
Arto Sieppi. (Autor: TASR)
SITA|24. feb 2024 o 10:21

Fínsky odborník viedol Slovenky od októbra 2022.

BRATISLAVA. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) musel netradične počas sezóny pristúpiť k zmene na poste trénera seniorskej reprezentácie žien.

Fínsky odborník Arto Sieppi totiž po vzájomnej dohode skončil na tejto pozícii. Ako informuje oficiálny webe zväzu, národný tím do konca aktuálneho ročníka prebral jeho doterajší asistent Miroslav Mosnár, ktorý má pod taktovkou projektu centralizovanej prípravy tímu ŠKP Bratislava.

"Pripravuje základnú kostru dievčat-reprezentantiek v centralizovanej príprave v ŠKP Bratislava. Hráčky pozná najlepšie, keďže bol asistent Arta Sieppiho.

Jeho angažovanie bolo logickým vyústením vzniknutej situácie," uviedla generálna manažérka slovenských ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Päťdesiatosemročný Arto Sieppi viedol slovenskú ženskú reprezentáciu od októbra 2022.

Vlani v lete jeho zverenky vypadli v čínskom Šen-čene, z A do B-skupiny I. divízie, aj keď na turnaj Slovenky cestovali s cieľom bojovať o postup medzi elitou. V novembri a decembri slovenské hráčky na turnajoch ani raz nezvíťazili.

"Po domácom turnaji sme vzájomne dospeli k záveru, že naša ženská reprezentácia má za sebou náročnú sezónu, ktorú poznačil nevydarený šampionát a vypadnutie do nižšej kategórie.

Zhodli sme sa, že dievčatá potrebujú pred blížiacim sa šampionátom B-skupiny nový impulz, aby naplnili cieľ, ktorým je postup do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta a aby si vybojovali čo najlepšiu pozíciu v kvalifikácii o účasť na zimných olympijských hrách 2026.

Artovi ďakujeme za profesionálny prístup a prácu pre slovenský ženský hokej," doplnila Kožanová podľa hockeyslovakia.sk.

Už v druhej polovici marca začnú slovenské hokejistky so spoločnou prípravou na turnaj B-skupiny I. divízie MS v lotyšskej Rige, od 31. marca do 6. apríla budú bojovať o jediné postupové miesto v konkurencii výberov Lotyšska, Slovinska, Veľkej Británie, Talianska a Poľska.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Nečakaný krok SZĽH. Fínsky tréner skončil na lavičke ženskej reprezentácie