Adam Sýkora v drese Hartfordu.
Adam Sýkora v drese Hartfordu. (Autor: X / Hartford Wolf Pack)
Oh my Hockey|11. nov 2023 o 07:35

Siedmy gól v sezóne zaznamenal Pavol Regenda.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Adam Sýkora mal prsty v prvom a zároveň víťaznom góle Hartfordu na ľade Bridgeportu. Prispel tak k výhre 3:0.

V 13. minúte asistoval na presný zásah. Tomu predchádzala vynikajúca bojovná práca slovenského mladíka, ktorý si spoza bránky vytiahol puk pred bránkovisko a snažil sa ho dotlačiť za súperovho brankára.

To sa napokon podarilo až jeho spoluhráčovi Antonovi Blidhovi. Komentátor po góle skonštatoval: "Tvrdá práca sa vypláca."

Sýkora bol v dueli veľmi aktívny. Štyrikrát vystrelil na bránku a zaznamenal aj plusku. Po 10 dueloch má na konte 3 asistencie, na premiérový gól v súťaži zatiaľ čaká.

Svoj siedmy presný zásah v ročníku 2023/24 strelil Pavol Regenda. Ten zmiernil vysokú prehru San Diega proti Calgary minútu a pol pred koncom, keď uzavrel na konečných 3:8.

Zápas Ontaria s Tucsonom priniesol súboj troch Slovákov. Z výhry 2:1 sa radoval Martin Chromiak v drese Ontaria. Trikrát vystrelil na bránku.

Za Roadrunners nastúpili Miloš Kelemen aj Patrik Koch. Prvý menovaný si odsedel menší trest, pripísal si tri strely. Obaja zaznamenali po mínuske.

Utica so Šimonom Nemcom v zostave nestačila na Rochester, ktorému podľahla 3:4. Slovenský zadák zaknihoval dve strely a dve mínusky.

AHL - základná časť - 11. november:

Belleville - Cleveland 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Bridgeport - Hartford 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

/Adam Sýkora (Hartford) si pripísal asistenciu, plusku a štyri strely na bránku/

Grand Rapids - Toronto 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Syracuse - Wilkes-Barre/Scranton 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Providence - Springfield 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Rochester - Utica 4:3 (2:0, 0:0, 2:3)

/Šimon Nemec (Utica) zaznamenal dve strely a dve mínusky/

Rockford - Iowa 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Texas - Milwaukee 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)

Ontario - Tucson 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

/Martin Chromiak (Ontario) trikrát vystrelil na bránku/

/Miloš Kelemen (Tucson) si odsedel menší trest, pripísal si tri strely a mínusku/

/Patrik Koch (Tucson) si pripísal mínusku/

San Diego - Calgary 3:8 (0:4, 2:3, 1:1)

/Pavol Regenda (San Diego) strelil gól, dokopy vystrelil trikrát/

San Jose - Charlotte 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)

Tabuľka AHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Skvelá práca Sýkoru. Vybojoval gól pre spoluhráča