Streda, 12. mája, 2021Meniny má Pankrác

Skalica hlási takmer tridsať pozitívnych prípadov, jej zápas skontumovali

Hokejisti Skalice - ilustračná fotografia. (Autor: Milan Kapusta - TASR)

Nakazení sú aj hráči A-tímu.

SKALICA. Testy na koronavírus odhalili v hokejovom klube HK iClinic Skalica 27 pozitívnych prípadov medzi hráčmi.

Nakazení sú aj hokejisti A-tímu, ktorý účinkuje v druhej najvyššej súťaži - Slovenskej hokejovej lige (SHL).

Ďalší skalickí hráči ešte na výsledky testov čakajú. Vo štvrtok to uviedla hlavná spravodajská relácia Rádia Slovensko Rádiožurnál.

Priestory zimného štadióna dezinfikovali

Podľa hygienikov je v klube 25 pozitívnych prípadov.

"RÚVZ v Senici zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti celkovo 29 potvrdených prípadov COVID-19. Z nich 25 je súčasťou epidémie v hokejovom klube," napísal na facebooku Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ).

"RÚVZ v spolupráci s klubom a samosprávou zabezpečil potrebné protiepidemické opatrenia, pozitívne testované osoby sa nachádzajú v izolácii. RÚVZ naďalej aktívne dohľadáva ich kontakty a nariaďuje im domácu izoláciu.

Všetky priestory zimného štadióna boli dezinfikované. Epidemiológovia pozorne sledujú situáciu v regióne a podľa jej vývoja budú prijímať opatrenia na lokálnej úrovni," dodal ÚVZ.

Situácia naštrbí prípravu

O pozitívnych testoch na COVID-19 informoval v stredu hráčov i správnu radu HK iClinic Skalica konateľ klubu Miroslav Lipovský.

"Zatiaľ, čo po prvom testovaní 2. septembra sme boli negatívni, po druhom, 16. septembra, bol, žiaľ, u niekoľkých seniorských i juniorských hráčov výsledok testu pozitívny. Všetci sú v karanténe. V najbližších dňoch prebehne testovanie ďalšieho z tímov," ozrejmil Lipovský.

Bývalý brankár a majster Slovenska z roku 2006 pripustil, že terajšie problémy naštrbia prípravu mužstva pred novou sezónou, no zostáva optimistom.

"Veríme, že sa situácia vráti čo najskôr do normálu a všetky naše mužstvá sa opäť zapoja do tréningového aj zápasového procesu," skonštatoval.

Zápas proti Nitre skontumovali

Pre nákazu v domácej šatni sa už v utorok nemohol uskutočniť zápas B-skupiny Tipsport Kaufland Cupu medzi Skalicou a Nitrou, direktoriát neskôr skontumoval duel 5:0 v prospech hostí.

Situáciou v hokejovom klube sa zaoberal vo štvrtok aj krízový štáb mesta Skalica, ktorý prijal preventívne opatrenia.

"Všetci hráči sú doma v karanténe, päť dní po styku s posledným človekom pôjdu na testy. Momentálne dohľadávame kontakty, ktorých je veľa. Ide o hokejistov v 'áčku', je to nepríjemná situácia," citovala relácia primátorku mesta Annu Miernu.

Hokejisti Skalice pred duelom proti Nitre nastúpili na dva zápasy v rámci Tipsport Kaufland Cupu.

V pondelok 7. septembra čelili Slovanu Bratislava, ktorému podľahli vysoko 0:8. Vo štvrtok 10. septembra odohrali duel proti Novým Zámkom, ktoré ich tiež deklasovali 9:2.

Oba zápasy sa hrali v Skalici.

Doma ostanú aj negatívni

Napriek vysokému číslu nakazených ľudí nemá žiadny z hráčov vážne zdravotné ťažkosti.

"Chalani majú minimálne príznaky a cítia sa dobre. Zopár z nich malo horúčku, ale nie vysokú. U spoluhráčov sa to prejavuje ako obyčajná chrípka alebo nachladnutie," povedal skúsený útočník Martin Hujsa.

Štyridsaťjedenročný rodák zo Skalice podľa vlastných slov nefiguruje medzi nakazenými členmi tímu, no isté obmedzenia ho neminú.

"Aj keď som negatívny, musím byť päť dní doma, čo je trošku na hlavu. Musíme sa však so situáciou popasovať za každú cenu," zakončil Hujsa.

Preventívne opatrenia sa dotkli aj žiakov

Skalický klub už v utorok oznámil, že vzhľadom na potrebu dodržiavania hygienických opatrení prebieha vo všetkých priestoroch tamojšieho zimného štadióna sanitácia.

Preventívne opatrenia sa dotkli aj žiakov skalických základných škôl venujúcich sa hokeju.

"V prípade hokejového mužstva ide o uzavretú skupinu a žiaci základných škôl, ktorí sa venujú hokeju, zostávajú z preventívnych dôvodov doma. Vedenie mesta je v kontakte s Úradom verejného zdravotníctva SR, situáciu intenzívne sledujeme a v prípade potreby sme pripravení prijať ďalšie opatrenia. Pristupujeme k dezinfekcii celého zimného štadióna," uviedla Mierna v stanovisku na webovej stránke mesta Skalica.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články