Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Historický moment. V seniorskom tíme Galatasarayu debutoval 14-ročný chlapec

SITA|Publikované 11. okt 2016 o 15:41

Mladý futbalista nastúpil v prípravnom stretnutí proti Levski Sofia.

ISTANBUL. V sobotňajšom prípravnom stretnutí s Levski Sofia debutoval v A-mužstve tureckého Galatasaray Istanbul iba 14-ročný futbalový talent Mustafa Kapi.

Tréner Jan Olde Riekerink poslal šťúpleho stredopoliara na trávnik v bulharskej metropole v 89. minúte namiesto Sinana Gümüsa.

V tom čase svietil na ukazovateli skóre stav 2:0 pre hostí, do konca zápasu sa už na ňom nič nezmenilo. Góly strelili Josué a Hamit Altintop, teda hráči, ktorí začínali s kariérami, keď ešte Mustafa nebol na svete.

Iný hráč Galatasaray Sabri Sarioglu strávil v klube celý svoj futbalový život, čo je odvtedy, ako sa Mustafa narodil, upozornil The Guardian.

Riekerink nemá problém dať šancu mladým absolventom futbalovej akadémie. V minulosti viedol rezervný tím Ajaxu Amsterdam, ktorý je povestný kvalitnou prácou s mládežou.

Za sebou má aj rozvojové projekty v Číne.

V Istanbule dostal priestor na budovanie nového tímu po vlaňajšom šiestom mieste v najvyššej domácej súťaži a dvojročnom zákaze účasti v európskych pohárových súťažiach pre neplnenie pravidiel finančného fair play.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.