Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Hipp pred Andorrou: Bude dôležité ísť rýchlo do vedenia

SITA|22. mar 2011 o 15:13

Michal Hipp má okrem tréningovej náplne na starosti aj rozbor hry súperov a Andorrčanov má už dôkladne naštudovaných.

SENEC. Pred sobotňajším stretnutím proti Andorre v B-skupine kvalifikácie o postup na futbalové ME 2012 do Poľska a na Ukrajinu má plné ruky práce celý realizačný tím slovenskej reprezentácie vrátane asistenta Michala Hippa.

Bývalý hlavný kouč bratislavského Slovana má okrem tréningovej náplne na starosti aj rozbor hry súperov a Andorrčanov má už dôkladne naštudovaných.

"Samozrejme, sledovali sme ich. Videli sme všetky štyri ich zápasy v kvalifikácii aj niektoré medzištátne prípravné duely z minulého roka. Môžem povedať, že z tých štyroch kvalifikačných v troch nehrali rolu obetného baránka. Mám na mysli stretnutia s Írskom, Ruskom a Macedónskom. Myslím si, že tam hrali pomerne vyrovnanú partiu, pričom súperi ich zlomili najmä zo štandardných situácií. V kvalifikácii o postup na minuloročné majstrovstvá sveta mali s nimi problémy Angličania aj Chorváti, ktorí tam horko-ťažko vyhrali," povedal na tlačovej konferencii asistent hlavného kouča reprezentácie SR Vladimíra Weissa st.

Slováci odštartovali rok 2011 šokujúcou prehrou 1:2 v Luxembursku, kde im situáciu sťažil náročný terén a hustá hmla. "Sami sme zvedaví, aké tam budú poveternostné podmienky a terén," skonštatoval 48-ročný nitriansky rodák Hipp a pokračoval:

"Mužstvo Andorry je pomerne konsolidované. V kádri majú starších futbalistov, ktorí tam už majú niečo odohraté. U deviatich hráčov môžeme hovoriť o stabilných výkonoch, pravidelne sú v reprezentačnom výbere. Andorrčania hrajú systémom 4-2-3-1. Hlavne stredoví hráči tvoria silné kvarteto, ich najlepším strelcom je Lima. Zaujímavosťou je, že v zápase s Arménmi, v ktorom absolútne vybuchli (0:4, pozn.), začal hrať na hrote útoku a za stavu 0:2 sa presunul na stopérsky post. Je to ich suverénne najlepší hráč, zároveň aj kapitán tímu, hráva vo Švajčiarsku."

"Myslím si, že nás tam nečaká nič jednoduché. Samozrejme, treba rešpektovať ich kvalitu. V rebríčku FIFA sú síce na poslednom mieste, ale tie ich výsledky hovoria za všetko. Osobne si myslím, že bude veľmi dôležité dostať sa skoro do vedenia."

Zápas medzi Andorrou a Slovenskom má v sobotu 26. marca výkop o 20.00 h SEČ, hrá sa v Andorre la Vella.

Súvisiace články