Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Hetrik Tóthovej a Antlova premiéra

Sportnet|20. jan 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Najlepší hádzanári pochádzajú z východu republiky. Ako víťazov ankety Slovenského zväzu hádzanej dekorovali včera Prešovčana v službách švajčiarskeho Grasshoperu Zürich Radoslava Antla a spojku Iuventy Michalovce Alžbetu Tóthovú. Kým Antl ..

Najlepší hádzanári Slovenska v roku 2005 Alžbeta Tóthová a Rado Antl počas včerajšieho slávnostného vyhlasovania výsledkov v bratislavskom hoteli Echo. FOTO - ČTK

BRATISLAVA - Najlepší hádzanári pochádzajú z východu republiky. Ako víťazov ankety Slovenského zväzu hádzanej dekorovali včera Prešovčana v službách švajčiarskeho Grasshoperu Zürich Radoslava Antla a spojku Iuventy Michalovce Alžbetu Tóthovú. Kým Antl vyhral premiérovo, Tóthová zavŕšila zlatý hetrik. Oboch spája vek (27 rokov) i pocta najlepšieho strelca vlaňajšej spoločnej česko-slovenskej súťaže. Antl trafil 297-ráz, Tóthová 187. Kým Prešov na jej konci oslavoval majstrovský titul, Michalovčanky sa museli uspokojiť so striebrom po prehratom finále s Duslom Šaľa. (rh)

Najlepší hádzanári roka

Muži: Radoslav Antl (Grasshopper Zürich). Najlepšia sedmička podľa postov - brankár: Richard Štochl (Dunaferr SE), ľavé krídlo: Radoslav Antl, ľavá spojka Peter Tumidalský (Tatran Prešov), stredná spojka: Peter Kukučka (Tatran Prešov), pivot: Peter Hlavtúr (BSV Bern/Muri), pravá spojka: Daniel Valo (Melsungen), pravé krídlo: Vlastimil Fuňák (Tatran Prešov). Talent roku: Ladislav Tarhai (ŠKP Bratislava)

Ženy: Alžbeta Tóthová (Iuventa Michalovce). Najlepšia sedmička - brankárka: Miroslava Sůkalová (Štart Bratislava), ľavé krídlo: Dagmar Stuparičová (Debrecín), ľavá spojka: Miriam Šimáková (Norimberg), stredná spojka: Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund), pivotka: Lucia Uhráková (FTC Budapešť), pravá spojka: Alžbeta Tóthová, pravé krídlo: Katarína Mravíková (FTC Budapešť). Talent roku: Petra Popluhárová (Slávia Partizánske).

Monológy víťazovAntl: Raz za život

"Také niečo sa možno podarí len raz za život. Víťazstvo v ankete pokladám za jeden z najväčších úspechov. Možno by som si zaslúžil vyhrať viac vlani, keď sa tešil Peťo Kukučka, ale aj tak som veľmi rád. Kiežby som sa ešte raz dostal do takej formy ako na jar v Prešove. V Zürichu mi to tak dobre nejde, ale zlepšuje sa to. Musel som si zvykať na iný štýl hry, Grasshoper nehrá tak otvorene ako Tatran. Už som však našiel spoločnú reč so slovinským trénerom Matjasom Tomincom. Bývam na predmestí Zürichu v triapolizbovom byte aj s rodinou. Už sa teším do Švajčiarska na ME." (rh)

Tóthová: hetrik zaväzuje

"Som poctená, že som vyhrala tretíkrát za sebou. Keď som trofej získala prvý raz, mala som pocit, že viac by si ju zaslúžila moja vtedajšia spoluhráčka Andrea Šalatová. Po zisku druhého ocenenia som si vytýčila za cieľ dosiahnuť hetrik a dnes je to už realita. Mám z toho obrovskú radosť a zaväzuje ma to. Oplatí sa ísť v tréningu naplno, pretože keď ste zodpovedný, vráti sa vám to. Týmto heslom sa riadim už od začiatku kariéry. Chcem sa poďakovať spoluhráčkam a taktiež mojej rodine." (jč)

Súvisiace články