Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Heister začne proti Maďarom

Sportnet|Publikované 20. dec 2006 o 00:00

KOŠICE - V poľskom Sanoku sa oddnes do piatka uskutoční medzinárodný turnaj hádzanárov o Vianočný pohár, tradičné podujatie na záver kalendárneho roka.

KOŠICE - V poľskom Sanoku sa oddnes do piatka uskutoční medzinárodný turnaj hádzanárov o Vianočný pohár, tradičné podujatie na záver kalendárneho roka.

Okrem domácich Poliakov si na ňom zahrajú tímy Česka, Maďarska a Slovenska. Slovenskí reprezentanti, ktorí sa pripravujú na januárovú I. fázu kvalifikácie ME 2008, sa zišli v sobotu na krátkom sústredení v Košiciach.

Včera do dejiska odcestoval šesťnásťčlenný káder, v ktorom absentujú viaceré opory (T. a M. Straňovskí, Polakovič, D. Valo), pretože legionári majú povinnosti v zahraničných kluboch. "Pri skladaní družstva sme museli trochu improvizovať. Chýbajú nám viacerí hráči, lebo súťaže v krajinách ich pôsobísk pokračujú. Podobne na tom budú aj súperi, ktorí tiež budú testovať iných hráčov. Najnovšie sa mi z pôvodnej nominácie ospravedlnil pre zranenie Šulc," informoval tréner Slovenska Zoltán Heister.

Slováci sa v Sanoku dnes stretnú s Maďarskom (16.00 h), zajtra ich čaká Poľsko (štvrtok, 18.00) a v piatok Česko (16.00). "Očakávam, že na turnaji odohráme dobré zápasy. Výsledky nebudú až tak podstatné. Dôležitejšie bude, aby si chalani zvykli na určité zmeny v hernom štýle a vylepšili súhru," naznačil Z. Heister, ktorý zažije na Vianočnom pohári súťažnú premiéru na lavičke národného tímu. Doteraz viedol mužskú reprezentáciu iba v jednom priateľskom súboji s N. Zámkami.

Na vlaňajšom ročníku Vianočného pohára v Maďarsku obsadili slovenskí hádzanári tretie miesto s bilanciou jedna výhra, jedna remíza, jedna prehra. Prvenstvo si vybojovali Maďari. (sita)

Nominácia SR

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr Dunaújváros), Michal Meluš (PLER-Aiport Budapešť), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur), pivoti: Martin Mazák (1. MHK Košice), Peter Dudáš (ŠKP Bratislava), krídla: Marián Kleis (KK Nyíregyháza), Michal Durilla, Vlastimil Fuňak (obaja Tatran Prešov), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava), spojky: Peter Kukučka (Dunaferr), Michal Baran (Gold Club Kozina), Peter Tumidalský, Radovan Pekár, Marek Mikéci, Tomáš Marušák (všetci Tatran Prešov), Martin Farkašovský (1. MHK Košice).

Súvisiace články