Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Heister začal prípravu bez Pekára i Šulca, Tumidalského nahradí Szücs

TASR|Publikované 4. jan 2007 o 14:24

Bratislava 4. januára (TASR) - Reprezentačný tréner slovenských hádzanárov Zoltán Heister odštartoval prípravu na úvodnú fázu kvalifikácie o postup na ...

Bratislava 4. januára (TASR) - Reprezentačný tréner slovenských hádzanárov Zoltán Heister odštartoval prípravu na úvodnú fázu kvalifikácie o postup na ME 2008 bez zranených spojok Radovana Pekára, Františka Šulca a Martina Farkašovského. Na sústredení v Bratislave sa dlho neohrial ani Peter Tumidalský, ktorý v stredu popoludní odcestoval domov s angínou.

"Zranenia a choroby nám výrazne skomplikovali situáciu, vypadli nám až štyri spojky. Za danej situácie som z Prešova povolal Tomáša Marušáka, namiesto Tumidalského príde v pondelok Tomáš Szücs z Nových Zámkov. V úvodných dňoch sústredenia sa zameriame najmä na kondičnú prípravu. Potom prídu na rad individuálne činnosti a nácvik jednotlivých herných systémov," povedal Heister, ktorý koncom decembra debutoval na lavičke slovenskej seniorskej reprezentácie na medzinárodnom turnaji o Vianočný pohár v poľskom Sanoku.

Na turnaji prvej fázy kvalifikácie o postup na ME (19.-21. januára) sa Slováci v bieloruskom Breste stretnú s domácim tímom, Moldavskom a Cyprom. "S hráčmi si v rámci technicko-taktickej prípravy povieme základne infomácie o každom tíme, neplánujeme však detailne rozoberať hru našich súperov pomocou videokaziet. Dôležité je, aby sa chlapci čo najrýchlejšie zohrali," dodal Heister.

Heisterov káder na sústredení v Bratislave:

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE/Maď.), Michal Meluš (PLER Airport Budapešť/Maď.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur/Švajč.)

Krídla: Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava), Tomáš Stráňovský, Radoslav Antl (obaja Grasshoppers Zürich/Švajč.), Martin Stráňovský (Ademar Leon/Šp.)

Pivoti: Peter Dudáš (ŠKP Bratislava), Martin Mazák (1.MHK Košice), Alexander Ivanov (ŠKP Nové Zámky)

Spojky: Peter Kukučka (Dunaferr SE/Maď.), Michal Baran (RK Gold Club Kozina/Slovin.), Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.) Martin Valo (TV 08 Willstätt/Nem.), Pavol Polakovič (Barakaldo CD/Šp.), Tomáš Marušák (Tatran Prešov)

la

Súvisiace články