Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Heister v premiére s päťgólovou prehrou

SITA|20. dec 2006 o 18:18

SANOK 20. decembra (SITA) - Hádzanári Slovenska prehrali v úvodnom vystúpení na 10. ročníku tradičného koncoročného medzinárodného turnaja o Vianočný pohár v poľskom Sanoku s Maďarskom 24:29, keď I. polčase ...

SANOK 20. decembra (SITA) - Hádzanári Slovenska prehrali v stredu v úvodnom vystúpení na 10. ročníku tradičného koncoročného medzinárodného turnaja o Vianočný pohár v poľskom Sanoku s Maďarskom 24:29, keď I. polčase svietil na ukazovateli skóre hrozivý stav 8:19. Kormidelníkovi SR Zoltánovi Heisterovi, ktorý pripravuje mužstvo na januárovú I. fázu kvalifikácie ME 2008, sa tak zápasová premiéra na trénerskej lavičke reprezentácie nevydarila celkom podľa predstáv. Aj keď treba poznamenať, že s výnimkou niektorých skúsenejších hráčov má momentálne k dispozícii vynovené a omladené družstvo. "Zaplatili sme nováčikovskú daň. V prvej tridsaťminútovke sme sa len hľadali, zbrklo zakončovali a nedarilo sa ani Štochlovi v bránke, ktorý mal na svoje pomery nezvyčajne málo úspešných zákrokov. Počas prestávky som chalanom v kabíne dohovoril. Keby sme potom neurobili niekoľko zbytočných prerážaní, nezahodili pár trhákov či sedmičku, mohli sme uhrať ešte priaznivejší výsledok. Aj pätnásť sekúnd pred koncom sme mohli znížiť na rozdiel troch gólov, no neuspeli sme a z následného protiútoku zvýšili Maďari svoj náskok na konečných 29:24. Napriek tomu môžem vysloviť spokojnosť so zlepšeným výkonom po zmene strán," zhodnotil duel pre agentúru SITA Z. Heister. Prvé víťazstvo v tejto funkcii mu jeho zverenci môžu pripraviť už vo štvrtok, keď o 18.00 h nastúpia proti domácemu Poľsku, ktoré si v stredu poradilo s Českom 34:28 (18:15).

Výsledky - Vianočný pohár - streda:

Slovensko - Maďarsko 24:29 (8:19)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Pramuk - Mazák 1, Dudáš 1, Kleis 4/1, Durilla 1, Fuňak, M. Volentics 6/3, Kukučka 2, Baran 4, Tumidalský 1, Pekár 2, Mikéci 1, Marušák 1

Najviac gólov za Maďarsko: Sutka, Vadkerti, Császár po 4, Tombor 4/1

pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčení: 3 - 4, ČK: Tumidalský (SR) za hrubý faul, rozhodovali: A. Solodko a L. Solodko (obaja Poľ.), 450 divákov

Poľsko - Česko 34:28 (18:15)