Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Heister naďalej trénerom reprezentácie mužov SR

SITA|Publikované 9. sep 2009 o 16:37

Trénerom reprezentácie hádzanárov Slovenska bude aj naďalej Zoltán Heister.

BRATISLAVA. Definitívne sa o tom rozhodlo v stredu, keď najskôr reprezentačná komisia Slovenského zväzu hádzanej (SZH) odporučila a následne správna rada SZH schválila jeho zotrvanie vo funkcii.

"Návrh na pokračovanie spolupráce s koučom Heisterom do júna 2010 bol akceptovaný. V prípade splnenia cieľa, ktorým je postup na MS 2011, by sa zmluva s trénerom predĺžila až do OH 2012 v Londýne," informoval agentúru SITA prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi.

Šéf zväzu priznal, že pri úvahách o obsadení postu kouča rozmýšľal aj o iných menách. "Po skončení Heisterovej zmluvy som uvažoval o niektorých domácich i zahraničných tréneroch, s ktorými som mal aj určité rozhovory na túto tému. Menovať ich však nebudem, keďže si to neželali. Napokon som všetko zvážil a rozhodol sa pre toto podľa mňa rozumné riešenie. V prospech Heistera hovorili výsledky trojročnej práce, od svojho nástupu do funkcie v auguste 2006 sa s mužstvom prebojoval na dve vrcholné podujatia. Nevyšla mu len posledná kvalifikácia ME, ale treba si uvedomiť, že pri našej hráčskej základni je postúpiť na šampionát vždy náročná úloha," dodal P. Derfényi.

Zoltánovi Heisterovi sa skončila k poslednému júnovému dňu 2009 zmluva so SZH, kormidelník SR aj po skončení jej platnosti vyjadril interes pokračovať v načatej práci. "Chcel by som robiť s týmto družstvom v ďalšom období. Už dávnejšie som avizoval záujem zotrvať na poste kouča až do olympijských hier v Londýne," poznamenal nedávno Z. Heister.

Pod jeho vedením dosiahla reprezentácia mužov SR doteraz najväčší úspech, keď pri premiérovej účasti na MS obsadila tento rok v Chorvátsku 10. miesto. Okrem toho predtým postúpila aj na ME 2008 v Nórsku, kde však skončila na poslednej 16. priečke. Pokus kvalifikovať sa na ME 2010 v Rakúsku slovenským hádzanárom nevyšiel (o postup prišli prehrou v Hlohovci v poslednom kvalifikačnom dueli s Maďarskom 19:30 - najvyššou domácou v histórii), a tak Heister zaznamenal vôbec prvú neúspešnú kvalifikáciu na trénerskej lavičke národného tímu.

Prvou úlohou zverencov staronového kormidelníka bude postúpiť z turnaja 3. skupiny I. fázy kvalifikácie MS 2011, v ktorej budú v januári 2010 v Hlohovci ich súpermi Izrael a Bulharsko.

Autor: SITA

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.