HC Lev Poprad zdolal CSKA Moskva

(Autor: TASR)
SITA|26. jan 2012 o 21:15

O víťazstve klubu so sídlom v Poprade rozhodol dvomi gólmi Netík.

POPRAD. Úvod patril domácim, ktorý si vytvorili optický tlak a Staňa bol v permanencii. Dobrú prihrávku poslal Mataiovi Hellström, no najmladší útočník Leva tiesnený nedokázal zakončiť. Vzápätí Pilař od modrej opečiatkoval žŕdku bránky CSKA.

Hostia v prvej desaťminútovke vychádzali z pozornej defenzívy a iba zriedka sa jeho útočníci objavovali pred J. Lacom. Zo šancí Moskovčanov stoja za zmienku iba pokusy Paršina a Pašnina, no gól strelil slovenský útočník Surový, ktorý v presilovke tečoval Guskovovu strelu od modrej čiary. Domáci mohli ešte v I. tretine vyrovnať, v úniku bola dvojica Popradčanov, ale Kristek po prihrávke Sekáča minul Staňovu bránku.

V úvode druhej časti mali hráči CSKA viac ako dvojminútovú presilovku o dvoch korčuliarov, ale hokejisti HC Lev zabojovali a nedovolili súperovi skórovať. Potom prevzali iniciatívu domáci, boli pohyblivejší, aktívnejší a vytvorili si aj niekoľko dobrých šancí. V 25. min sa vo veľkej šanci ocitol Rudolf Huna, ale Staňa si udržal čisté konto. Zverenci trénera Radima Rulíka dokázali vyrovnať v presilovke, keď v 28. min slovenského gólmana v bránke CSKA prestrelil Netík.

Domáci hráči boli pri chuti, súpera nepúšťali z vlastnej tretiny a "nútili" ho robiť chyby. V 31. min hostia zle rozohrali, pred Staňom sa ocitol kanadský obranca Sigalet a presnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Pre 25-ročného beka to bol premiérový presný zásah v KHL. Šancu zvýšiť vedenie mal domáci kapitán Bartečko, ale trestné strieľanie zakončil iba do Staňu.

Tréner CSKA Július Šupler pred III. tretinou stiahol z hry skúseného Jašina aj talentovaného Filatova. HC Lev sa zásluhou dobrých zákrokov brankára J. Laca ubránil presilovke súpera pri vylúčení Štrbáka. V 48. min spálil výbornú príležitosť Gusev, na druhej strane Staňa ramenom zneškodnil strelu Fabriciusa. Armádny klub sa vzápätí ubránil pri vylúčeniach Riasenského aj Paršina, na vyrovnanie nevyužil dvojminútový trest pre Pilařa.

Hostia dosiahli vytúžený gól v 54. min, keď Paršin obišiel Štrbáka a puk poslal pomedzi Lasov pravý betón a žŕdku do bránky - 2:2. Rozhodnutie priniesla 57. min, v ktorej Bartečko našiel medzi kruhmi Netíka, český útočník si zastavil puk, napriahol a poslal ho do horného rohu Staňovej bránky. V dramatickom závere si hráči HC Lev ustrážili najtesnejšie vedenie, navyše Špirko ešte mohol zvýšiť.

ico

HC Lev Poprad - CSKA Moskva 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 28. Netík (Pilař, Chabada), 31. Sigalet (Matai, Lundberg), 57. Netík (Bartečko) - 11. Surový (Guskov, Širokov), 54. Paršin (Širokov, Guskov)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Feofanov, Bondar - Raming, Misjur (všetci Rus.), 4500 divákov

HC Lev Poprad: J. Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Hunkes, Štrbák, Lewis, Hellström, Hunkes - Netík, Lundberg, Bartečko - Š. Novotný, Kristek, Špirko - Rudolf Huna, Chabada, Fabricius - Sekáč, Matai

CSKA Moskva: Staňa - Guskov, Sergejev, Čáslava, Riasenskij, Pašnin, Buravčikov, Ožiganov - Persson, Surový, Širokov - Jašin, Filatov, Baďukov - Paršin, Zubov, Kučerov - Pronin, J. Bucajev, Gusev

Tréneri hodnotia:

Radim Rulík, tréner HC Lev Poprad: "Prvá tretina bola pre nás ťažká, CSKA bolo lepším tímom a inkasovali sme hneď v úvodnom oslabení. V úvode druhej dvadsaťminútovky sme ubránili dlhú presilovku súpera o dvoch hráčov a to nás nabudilo. Do výkonu sme dali viac energie a boli lepším mužstvom. Tretia tretina bola vyrovnaná, chystali sme sa na predĺženie, ale dokázali sme premeniť šancu, ktorá sa nám naskytla. Tešíme sa zo zisku troch bodov."

Július Šupler, tréner CSKA Moskva: "Úvodnú tretinu sme odohrali veľmi dobre. V druhej domáci pridali na tempe i dôraze. Inkasovali sme dva góly a súper sa dostal do hry, čo nás samozrejme mrzí. V treťom dejstve sme zmenili zloženie útočných formácii a hrali na tri päťky. Obraz hry sa zmenil, no po vyrovnávajúcom góle sme inkasovali a v závere už nedokázali opäť vyrovnať."

ico

Zostávajúce štvrtkové stretnutia KHL:

Amur Chabarovsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) - Ján Lašák (Chabarovsk) odchytal celý zápas

Metallurg Novokuzneck - Traktor Čeľabinsk 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Sibir Novosibirsk - Barys Astana 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

Salavat Julajev Ufa - Severstaľ Čerepovec 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

SKA Petrohrad - Torpedo Nižnij Novgorod 8:3 (3:0, 1:1, 4:2)

Neftechimik Nižnekamsk - Spartak Moskva 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0) - Ivan Baranka 0+1, Štefan Ružička (obaja Spartak) 0+1

Ak Bars Kazaň - Viťaz Čechov 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)

OHK Dinamo Moskva - Atlant Mytišči 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Tarasovova divízia:

1. Minsk 45 19 6 6 14 132:116 75

6. Novosibirsk 44 12 4 7 21 113:124 51

(pozn. za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, víťazstiev po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov)