Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hatalčíkovi k výkonu Slovákov blahoželal aj prezident IHF Moustafa

TASR|Publikované 28. jan 2006 o 18:05

Bazilej 28. januára (TASR) - Vypredané tribúny šesťtisícovej St. Jakobshalle aplaudovali aktérom súboja B-skupiny majstrovstiev Európy medzi obhajcami ...

Bazilej 28. januára (TASR) - Vypredané tribúny šesťtisícovej St. Jakobshalle aplaudovali aktérom súboja B-skupiny majstrovstiev Európy medzi obhajcami titulu Nemcami a slovenským nováčikom na veľkom turnaji, ktorý favoritovi podľahol 26:31.

To však nebola jediná odmena, ktorá sa Slovákom za podstatne zlepšený výkon v porovnaní s ich premiérou s Francúzmi (21:35) dostala. Hneď po stretnutí prišiel pravicou trénera Hatalčíka potriasť dlhoročný kormidelník nemeckej reprezentácie Heiner Brand a dokonca slovenského kouča vyhľadal aj prezident Medzinárodnej hádzanárskej federácie Egypťan Hassan Moustafa.

"V tomto zápase sme splnili to, s čím sme prišli na Európu. Odohrali sme vyrovnaný zápas, ktorý mal svoj náboj. Pochválil nás aj tréner súpera a osobne mi prišiel zablahoželať aj prezident IHF Moustafa, ktorý bol nadšený naším výkonom. Veľmi si to vážim, lebo v živote sa mi ešte nestalo, aby za mnou prišiel šéf IHF a gratuloval mi k našej hre," rozplýval sa Hatalčík.

Spolu s ostatnými členmi realizačného družstva sa snažili hráčov po druhej najhoršej prehre v histórii povzbudiť a zmobilizovať pred ďalšími dvoma duelmi s hádzanárskymi mocnosťami. "Nielen ja, ale všetci sme ich dvíhali po tej prehre s Francúzmi. Najľahšie je kritizovať, že čo všetko spravili zlé, no my sme chceli, aby čo najskôr zabudli na ten zbabraný zápas a verili vo vlastné sily. Ukázali sme, že dokážeme zahrať na určitej úrovni, bohužiaľ zatiaľ to nestačí na majstrov Európy a uvidíme, či to bude stačiť na majstrov sveta."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.