Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Hatalčík vyučoval dravosť pri vlkoch, vyrušovali však tučniaky

TASR|26. jan 2006 o 15:00

Bazilej 26. januára (TASR) - Pred vlaňajším rozhodujúcim play off s Rakúskom inšpiroval tréner slovenských hádzanárov Peter Hatalčík svojich zverencov ...

Bazilej 26. januára (TASR) - Pred vlaňajším rozhodujúcim play off s Rakúskom inšpiroval tréner slovenských hádzanárov Peter Hatalčík svojich zverencov návštevou košickej zoologickej záhrady, kde chcel tamojšími šelmami navnadiť na bojovný výkon aj svojich hráčov. Zabralo to a Slováci po prvý raz v samostatnej ére postúpili na vrcholné podujatie. Nečudo, že k podobnému kroku sa odhodlal aj vo štvrtok vo švajčiarskom Bazileji pred historickým debutom proti dvojnásobným majstrom sveta Francúzom.

"Chlapci sú práve v pavilóne opíc, sedia tam ako v kine a obdivujú gorily," hlásil kanonier Daniel Valo, ktorému bolesti v podvrtnutom členku zabránili absolvovať celú vychádzku, no podľa jeho slov mu určite nezabránia v štarte proti prvému z trojice svetových velikánov hádzanej. "Večer určite nastúpim," sľúbila dvojmetrová spojka Melsungenu.

V rozľahlej ZOO sa Hatalčíkovi nepodarilo natrafiť na najväčších suchozemských predátorov. "Videli sme iba geparda. Dúfam však, že jeho rýchlosť nebude chlapcov nabádať k rýchlemu úteku z bojiska, ale skôr k bleskovým protiútokom," smial sa kouč. Žiadnej lekcie v dravosti sa však jeho hráčom predsa len dostalo pri návrate do hotela, keď natrafili na trojicu vlkov trhajúcu hovädzie zadné.

Najväčšiu radosť však Slovákom spôsobila miestna atrakcia - promenáda tučniakov, ktorí sa vždy pri mínusových teplotách trochu po areáli záhrady pošpacírujú. Spoločne s deťmi bazilejských škôlok potešili aj hádzanárov - Antl a Martin Straňovský neváhali vytiahnuť mobily s fotoaparátmi, výšava Meluš skloniť sa a prizrieť lepšie a Kukučka sa dokonca pokúsil aj jedného z tučniakov pohladkať. Takmer sa však pridal k Antlovi a Valovi so zdravotnými problémami, lebo krásavec vo fraku sa mu za prívetivosť odvďačil chňapnutím po pravačke.

/vyslaný redaktor TASR/ br /k dispozícii fotoreportáž/

Súvisiace články