Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Hapal sa obáva, kto nastúpi, spustila sa lavína

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal. (Autor: Pavel Neubauer - TASR)
Prémiový obsah
Pavol Spál|30. aug 2020 o 20:09

Štart Slovákov v Izraeli je ohrozený.

SENEC. Žiadny kapitán Marek Hamšík, ani brankárska jednotka Martin Dúbravka.

Bez viacerých veľkých opôr odštartujú futbalisti Slovenska Ligu národov. V prvom zápase 4. septembra privítajú v prestížnom súboji Česko.

O tri dni neskôr siedmeho septembra hrajú na pôde Izraela. Je však veľmi otázne, kto v druhom zápase za Slovensko vôbec nastúpi.

Futbalistom hrozí po návrate z Izraela karanténa.

Medzinárodná futbalová federácia FIFA iba pred niekoľkými dňami oznámila, že kluby nebudú mať povinnosť uvoľniť hráča pre potreby národného tímu počas najbližšej reprezentačnej prestávky.

„Pracujeme na tom, je to zložité. Ozvali sa už kluby, ktoré nechcú, aby sme ich hráčov vzali do Izraela,“ hovoril pre médiá na tlačovej konferencii tréner Pavel Hapal.

„Je to podľa od FIFA veľmi nešťastné rozhodnutie. My sme chceli hrať na neutrálnom ihrisku. A napokon nám Izraelci oznámili, že môžeme hrať pokojne u nich,“ pokračoval Hapal. Mal ustarostenú tvár.

Spustila sa lavína klubov

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články