Hantuchová vyhrala 7:5 a 6:2, Cibulková vypadla s 18-ročnou Ukrajinkou

Jana Čepelová.
Jana Čepelová. (Autor: SITA/AP)
TASR|27. aug 2013 o 18:21

Čepelová až šesťkrát v zápase stratila vlastné podanie. Kližan dostal poriadny výprask.

NEW YORK. Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Zverenka trénera Martina Zathureckého prehrala s talianskou kvalifikantkou Camilou Giorgiovou za 66 minút v dvoch setoch 2:6 a 2:6.

Čepelová až šesťkrát v zápase stratila vlastné podanie a nebolo jej tak nič platné, že sama premenila všetky tri brejkbaly.

"Súperka bola rozohratá z kvalifikácie, mala za sebou tri úspešné zápasy. Hrala rýchlo a presne. Nepodržalo ma dnes ani podanie. Vždy keď som ju brejkla, hneď vzápätí som si prehrala servis," povedala slovenská štvorka Čepelová.

Hrdinka Wimbledonu 2011 Petra Kvitová z Česka a víťazka Roland Garros 2008 Ana Ivanovičová zo Srbska postúpili do 2. kola.

Hantuchová vyhrala, Cibulková prehrala

Daniela Hantuchová viedla v prvom sete v súboji s domácou Američankou Mariou Sanchezovou 5:3, súperka vyrovnala na 5:5, ale Hantuchová set vyhrala 7:5. Druhý set Hantuchová vyhrala 6:2 a za 106 minút postúpila do 2. kola.

Jej ďalšou súperkou bude Sedemnásťročná americká tínedžerka Victoria Duvalová, ktorá nečakane vyradila jednu z favoritiek Samanthu Stosurovú.

Hantuchovej singlovým maximom vo Flushing Meadows je štvrťfinále z roku 2002, vlani i predvlani vypadla v 1. kole.

Dominika Cibulková prehrala prvý set s 18-ročnou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou 4:6, bolo to už 0:3. V druhom sete Slovenka prehrala 3:6 a za 65 minút vypadla už v 1. kole.

Jej maximom na záverečnom podujatí veľkej štvorky zostáva štvrťfinále z roku 2010, vlani sa vo Flushing Meadows dostala do 3. kola.

Janowicza vyradil 247. v renkingu González

Prehra poľského tenistu Jerzyho Janowicza nasadeného ako štrnásteho 4:6, 4:6, 2:6 za 135 minút s argentínskym kvalifikantom Máximom Gonzálezom, 247. v renkingu, je prvým vážnejším prekvapením utorňajšieho diania.

Senzačnému semifinalistovi nedávneho rovnako hodnotného Wimbledonu duel vôbec nevyšiel, zjavne aj vinou zdravotnej nepohody. Obávaný 22-ročný bombardér Janowicz nastrieľal iba tri esá.

Tridsiatnik González bol v minulosti najvyššie na 58. priečke vo svetovom rebríčku ATP a jeho rekordom na úrovni veľkej štvorky je 3. kolo Roland Garros 2011.

Federerova pohoda, Kližanov prepadák

Bývalý líder svetového rebríčka tenistov Roger Federer zvíťazil nad 26-ročným Slovincom Gregom Žemljom, 62. v renkingu, za 93 minút. Zápas pre dážď preložili z pondelka.

"Cítil som sa skvele. Keď hráte na tomto kurte, nezáleží príliš na tom, či ide o dennú alebo večernú časť programu," povedal Federer.

Martin Kližan neobháji vlaňajšie osemfinále na US Open. V 1. kole prehral po nevýraznom nekoncentrovanom výkone plnom nevynútených chýb s domácim kvalifikantom Donaldom Youngom hladko za 80 minút.

Kližan vypadne z prvej svetovej päťdesiatky a v novom vydaní rebríčka ATP Entry si výrazne pohorší.

Roger Federer (Šva.-7) - Grega Žemlja (Slovin.) 6:3, 6:2, 7:5

Rogério Dutra Silva (Braz.) - Vasek Pospisil (Kan.) 4:6, 3:6, 7:6 (9), 6:2, 7:6 (10)

Lucie Šafářová (ČR) - Lesia Curenková (Ukr.) 6:3, 2:6, 6:4

Alexandra Dulgherová (Rum.) - Varvara Lepčenková (USA) 6:7 (5), 6:2, 7:6 (5)

Christina McHalová (USA) - Julia Görgesová (Nem.) 6:4, 6:3

Domov»Tenis»Hantuchová vyhrala 7:5 a 6:2, Cibulková vypadla s 18-ročnou Ukrajinkou