Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hantuchová v 2. kole proti Ruske Pučkovovej

SITA|Publikované 30. máj 2007 o 14:57

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Súperkou slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej v 2. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži bude Oľga Pučkovová. Nenasadená Ruska v zápase ...

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Súperkou slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej v 2. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži bude Oľga Pučkovová. Nenasadená Ruska v zápase 1. kola v stredu zdolala Grékyňu Eleni Daniilidouovú (42.) za 109 minút 7:5, 0:6, 6:3, hoci urobila až 11 dvojchýb, nazbierala presne 50 nevynútených chýb a dosiahla len 57-percentnú úspešnosť prvého podania.

Devätnásťročná rodáčka z Moskvy, ktorá ako svoje bydlisko uvádza americkú metropolu Washington, si s 13. hráčkou singlového rebríčka WTA Tour Hantuchovou v minulosti ešte nezmerala sily. Pravou rukou hrajúca Pučkovová, k 28. máju 35. v renkingu (jej maximom bolo januárové 34. miesto), zažíva svoju premiéru v hlavnej súťaži na Roland Garros. Vlani v debute v kategórii žien prehrala v 2. kole kvalifikácie s Češkou Luciou Hradeckou hladko 2:6, 2:6.

Vtedy ešte figurovala len na 140. mieste v počítačovom poradí. Medzičasom táto 180 cm vysoká blondína získala svoj štvrtý a piaty titul na úrovni ITF v britskom Felixtowne (dotácia 25 000 USD, tráva) a newyorskom Bronxe (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch) a bola v novembri vo finále turnaja WTA Tour v kanadskom Québecu. Na tento rozhodujúci zápas však určite nespomína príliš rada: dvojke žrebu Francúzke Marion Bartoliovej totiž aj vinou zdravotnej indispozície podľahla 0:6, 0:6, čo bol prvý dvojitý "kanárik" vo finále po 13 rokoch. Len o niečo lepšie si Pučkovová počínala vo svojej premiére v rozhodujúcom zápase na hlavnom okruhu: v indickej Kalkate podľahla jednotke "pavúka" Švajčiarke Martine Hingisovej 4:6, 0:6.

Po solídnom vstupe do tejto sezóny u protinožcov (na Australian Open prehrala v 2. kole s Francúzkou Amélie Mauresmovou) sa pre problémy v krížovej oblasti chrbtice odhlásila z amerických podujatí na zelenej antuke (Amelia Island, Charleston) a v 2. kole turnaja v portugalskom Estorile nútene odstúpila z duelu proti Švédke Sofii Arvidssonovej za stavu 0:6, 0:1 pre virózu. Celkovo má Pučkovová, vo voľnom čase príležitostná modelka, tento rok bilanciu 8 víťazstiev a 10 prehier a ešte sa neprebojovala aspoň do 3. kola.

Ako juniorka reprezentovala Bielorusko. V kategórii do 12 rokov sa zverenkyňa svojho otca Alexa stala svetovou jednotkou a vyhrala napríklad prestížne mládežnícke podujatie Eddie Herr 1999, keď vo finále zdolala Izraelčanku Šahar Peerovú 6:2, 6:2. O týždeň neskôr na Orange Bowl "12" podľahla v rozhodujúcom zápase francúzskej kvalifikantke Tatiane Golovinovej 4:6, 6:3, 4:6.