Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hantuchová po boji prehrala s Medinovou-Garriguesovou

SITA|Publikované 2. jún 2007 o 14:35

PARÍŽ 2. júna (SITA) - Slovenský tenis nebude mať zastúpenie v hlavnej súťaži seniorskej dvojhry v druhom týždni tohtoročného Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur, antuka). Daniela Hantuchová ...

PARÍŽ 2. júna (SITA) - Slovenský tenis nebude mať zastúpenie v hlavnej súťaži seniorskej dvojhry v druhom týždni tohtoročného Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur, antuka). Daniela Hantuchová totiž v sobotu neuspela v 3. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka. Dvanásta nasadená Slovenka podľahla po vyše troch hodinách boja dvadsaťštvorke turnajového pavúka, Španielke Anabel Medinovej-Garriguesovej 6:4, 6:7 (2), 5:7. Španielska hráčka tak Slovenke vrátila nedávnu prehru zo štvrťfinále turnaja v Ríme a vo štvrtom vzájomnom meraní síl vôbec po prvý raz uspela. Hantuchovej sa nepodarilo vyrovnať svoje parížske maximum z rokov 2002 a 2006, keď postúpila do osemfinále. Najbližšou súperkou 24-ročnej Medinovej-Garriguesovej bude vo výbornej forme hrajúca Srbka Ana Ivanovičová.

V skoršom sobotňajšom dueli 3. kola dvojhry neuspela ani parížska debutantka v hlavnej súťaži Dominika Cibulková. Ruskej favoritke, tretej nasadenej Svetlane Kuznecovovej podľahla 2:6, 3:6.

Dvojhra žien - 3. kolo:

Daniela Hantuchová (12-SR) - Anabel Medinová-Garriguesová (24-Šp.) 6:4, 6:7 (2), 5:7 za 184 minút

V prvom sete si obe súperky držali svoj servis bez väčších problémov až do stavu 5:4 v prospech slovenskej hráčky. Dovtedy si nepovolili navzájom ani jeden brejkbal, ale potom Hantuchová zabrala a po sérii troch setbalov napokon ten tretí využila na zisk I. setu za 36 minút na 6:4. Hneď v úvode druhého dejstva 24-ročná Španielka prešla do ofenzívy a pri podaní súperky sa tentoraz ona dostala k prvým svojim brejkbalom v stretnutí. Napokon využila tretí v poradí a ujala sa vedenia 1:0. Vzápätí rodáčka z Valencie vyhrala svoj servis a zvýšila na 2:0. V ďalšom geme Slovenka za stavu 15:40 čelila dvom brejkbalom, ale nepriaznivý vývoj otočila a znížila na 1:2. Potom Španielka pridala tretí bod a postupne aj štvrtý a piaty. Slovenská tenistka, ktorá v tých fázach kopila nevynútené chyby (v II. sete celkovo 25) potom zapla na vyššie obrátky a takmer otočila vývoj. Posledný krok v tajbrejku jej však nevyšiel a prehrala ho hladko 2:7.

Rozhodujúce dejstvo prinieslo boj doslova o každú loptičku. Obe hráčky si úporne držali svoje podanie, pričom Španielka mala výhodu prvej podávajúcej v sete a dokazovala to s väčšou ľahkosťou. V piatom geme Hantuchová čelila hrozbe dvoch brejkbalov, ale ustála to. Slovenka hrala variabilnejšie, ale španielska antukárka menej kazila. Za stavu 3:4 mala rodáčka z Popradu opäť namále, ale znova si z brejkbalu podržala podanie. Rovnaká situácia sa opakovala aj v deviatom geme s tým rozdielom, že Medinová-Garriguesová sa už dostala k mečbalu. Hantuchová ho však skvelým forhendovým útočným volejom odvrátila a neskôr vyrovnala na 5:5. Dvanásty gem sa však napokon stal Slovenke osudným. Medinová-Garriguesová využila za stavu 6:5 a 40:15 celkovo druhý mečbal a po prvý raz v kariére postúpila do osemfinále Roland Garros. Hlavným dôvodom Hantuchovej prehry boli zrejme nevynútené chyby. Zatiaľ čo Španielka ich mala na konte 29, Slovenka za celý zápas až 56.