Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hantuchová: "Je mojou povinnosťou v nedeľu vyhrať"

SITA|Publikované 21. apr 2007 o 17:55

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Trvalo približne hodinu, kým Daniela Hantuchová zo seba striasla prvotné veľké sklamanie po prehre 6:7 (1), 6:4, 3:6 s Luciou Šafářovou v sobotňajšej úvodnej dvojhre bratislavského ...

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Trvalo približne hodinu, kým Daniela Hantuchová zo seba striasla prvotné veľké sklamanie po prehre 6:7 (1), 6:4, 3:6 s Luciou Šafářovou v sobotňajšej úvodnej dvojhre bratislavského stretnutia Slovensko - Česko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie. "Do poslednej loptičky som verila, že ten zápas ešte môžem obrátiť v môj prospech," povzdychla si slovenská tenisová jednotka, ktorá sa napokon na antuke v Sibamac aréne NTC nedokázala vrátiť do duelu. "Rozhodlo zopár maličkostí, ktoré súperka zvládla lepšie. Víťazstvo si zaslúžila. Škoda tej koncovky prvého setu. Aj taký je však tenis. Nie vždy človeku všetko vyjde," uviedla čoskoro 24-ročná popradská rodáčka, ktorá vo vstupnom dejstve viedla už 5:2 na gemy a nevyužila štyri setbaly. "Nechcem sa na to vôbec vyhovárať, ale prospelo mi to úplné zatiahnutie strechy po prvom sete. Dovtedy mi bolo dosť chladno."

Víťazka prestížneho marcového turnaja v Indian Wells priznala, že mala problémy s obráteným garde Šafářovej. "Proti ľaváčkam hrám veľmi nerada. Pri returnovaní sa mi nedarilo podľa predstáv a Lucku podržalo podanie najmä v zlomových okamihoch. Myslím si, že to bol jeden z jej životných výkonov. Veď zahrala štyridsať víťazných úderov. Môj výkon by som zaradila do lepšieho priemeru. Zodpovednosťou pred domácim publikom som určite nebola zviazaná. Naopak, atmosféru som si užívala a podpora faúšikov bola pre mňa veľkým prínosom. Divákom by som chcela odkázať, aby nás prišli povzbudiť aj v nedeľu. Som presvedčená, že ešte stále máme šancu," povedala 14. hráčka svetového renkingu paralelne so začiatkom druhého duelu popoludnia medzi Dominikou Cibulkovou a jasne favorizovanou Nicole Vaidišovou. Proti osmičke počítačového poradia sama nastúpi v nedeľu o 11.00 h. "Je mojou povinnosťou vyhrať," odhodlane vyhlásila D. Hantuchová.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články