Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hantuchová bez problémov do 2. kola

SITA|Publikované 30. máj 2007 o 12:48

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová bez problémov postúpila do 2. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži.

Dvanásta nasadená v stredajšom stretnutí 1. kola vyhrala nad Chorvátkou Jelenou Kostaničovou-Tošičovou za 60 minút 6:3, 6:1. Išlo o premiérový súboj 13. a 76. hráčky singlového rebríčka WTA Tour. Dvadsaťštyriročná popradská rodáčka si najbližšie zmeria sily s úspešnejšou zo súboja Oľga Pučkovová (Rus./35.) - Eleni Daniilidouová (Gréc./42.).

Hantuchová proti 25-ročnej rodáčke zo Splitu nezačala najlepšie: prehrala svoje podanie, ale okamžite sa jej vydaril rebrejk. Do vedenia 2:1 sa dostala čistou hrou. V siedmom geme za stavu 3:3 čelila Slovenka dvom hrozbám ďalšej straty servisu, situáciu však zvládla (druhýkrát zavŕšila gem pri svojom podaní esom) a príkladne zabojovala v ôsmej hre. Pri Chorvátkinom servise totiž dokázala uspieť, hoci na ukazovateli svietilo aj skóre 15:40* v neprospech miernej favoritky zápasu a črtalo sa vyrovnanie na 4:4. Dvojnásobná držiteľka titulu z kalifornského Indian Wells ešte pripustila v deviatom geme drobnú zápletku (z 30:0 na 30:30), ale náskok a prvý set si už nenechala vziať: za 36 minút vyhrala 6:3. Aj úvod druhého dejstva po krátkej dažďovej prestávke priniesol Kostaničovej-Tošičovej zvládnutý prvý krok, odvtedy však Hantuchová získala 6 hier v rade a presne za hodinku mohla oslavovať presvedčivý vstup do turnaja.

Víťazka Pohára federácie i Hopmanovho pohára hrá vo francúzskej metropole po siedmy raz v rade. Jej dosiaľ najlepším výsledkom je osemfinálová účasť z rokov 2002 a 2006. Po nedávnom drobnom svalovom zranení ľavého stehna, pre ktoré ako semifinalistka turnaja so štatútom Tier I v Ríme napokon "preventívne" vynechala podujatia Tier III v Štrasburgu, nehrá pri Boulonskom lesíku štvorhru, ani miešanú štvorhru.

Dvojhra žien - 1. kolo:

• Daniela Hantuchová (12-SR) - Jelena Kostaničová-Tošičová (Chorv.) 6:3, 6:1 za 60 minút