Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Flick presvedčil, Bayern mu predĺžil zmluvu do konca sezóny

Tréner Bayernu Mníchov Hansi Flick. (Autor: Matthias Balk - TASR/AP)
TASR|22. dec 2019 o 13:26

V hre je aj možnosť predĺženia kontraktu na dlhšie obdobie.

MNÍCHOV. Hansi Flick povedie futbalistov Bayernu Mníchov minimálne do konca tejto sezóny. V hre je aj možnosť predĺženia zmluvy na dlhšie obdobie. Klub o tom informoval na svojom webe.

Na lavičku sa dostal v novembri po odvolaní Nika Kovača, pôvode mal jeho mandát dočasný charakter, no výkonmi tímu si vyslúžil dôveru vedenia Bavorov.

"Sme veľmi spokojní s Flickovou prácou. Zlepšili sa výsledky aj herný prejav mužstva. V Lige majstrov sme po 28 rokoch vyhrali všetkých šesť zápasov v skupine a v domácej súťaži sme sa vrátili do kontaktu v vedúcimi tímami," uviedol výkonný riaditeľ Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Flick pôsobí v Mníchove iba od júla, keď si ho Kovač vyhliadol za svojho asistenta. Z desiatich zápasov v pozícii hlavného trénera osem vyhral, na konte má iba dve prehry.

"Som šťastný, že som dostal dôveru. Naozaj sa mi táto práca páči a užívam si ju. Do druhej časti sezóny sme si utvorili dobrú pozíciu, teraz si oddýchneme, dobijeme batérie a v novom roku sa pokúsime dosiahnuť čo najviac víťazstiev," povedal Flick.

Súvisiace články