Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Hamšík chce preniesť góly do reprezentácie

(Autor: TASR)
TASR|4. sep 2013 o 13:21

Už teraz mám štatistiky, že dokážem dať okolo desať gólov za sezónu. Benitez tú latku síce posunul vyššie, no zatiaľ sa mi darí plniť jeho pokyny, povedal.

SENEC. Marek Hamšík verí, že svoju "superformu" z talianskej ligy si prenesie aj do reprezentácie a v najbližšom dvojzápase s Bosnou a Hercegovinou pretrhne streleckú smolu v najcennejšom drese.

Ofenzívny stredopoliar SSC Neapol sa v úvode Serie A zaskvel výbornými výkonmi a v dvoch dueloch zaznamenal už štyri góly.

"Verím, že to prenesiem aj do reprezentácie. Mám výborný štart. Je dobré, že sa mi darí a aj ďalším chalanom z reprezentácie," uviedol.

"Jednoznačne sú favoriti. Sú prví v skupine a určite rozmýšľajú tak, že chcú oba najbližšie zápasy vyhrať, aby to už mali v suchu. No budú pod tlakom, budú mať v hlavách to, že musia vyhrať a to môže byť naša výhoda, uvidíme," pokračoval.

Hamšík dorazil na zraz s vizitkou najlepšieho kanoniera Serie A. "Určite som to ešte nezažil a neviem, či sa to bude ešte niekedy opakovať. Som rád, že góly padajú, no myslím si, že na čele tabuľky kanonierov dlho neostanem. Nie som útočník a ani nejaký strelec, ktorý dokáže dať 30 gólov za sezónu. No začiatok som mal dobrý a uvidíme, ako dlho to vydrží," uviedol.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar má od leta nového trénera Rafaela Beniteza, ktorý vo funkcii nahradil Waltera Mazzarriho. Skúsený španielsky kouč sa nechal počuť, že od svojho nového kapitána chce za sezónu 15 gólov. Hamšík sa novej úlohy nebojí, veď jeho doterajšie maximum v Neapole je 12 ligových zásahov.

"Už teraz mám štatistiky, že dokážem dať okolo desať gólov za sezónu. Benitez tú latku síce posunul vyššie, no zatiaľ sa mi darí plniť jeho pokyny," dodal.

Súvisiace články