Halák nastúpil v bláznivom zápase ako náhradník, Sekera nedohral

Brock Nelson z New Yorku Islanders strieľa víťazný gól v trinásťgólovom zápase proti Detroitu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. feb 2018 o 06:11

V zápase v New Yorku videli diváci trinásť gólov.

BRATISLAVA. Taký šialený zápas sa často nevidí. A pritom dve tretiny vyzeral normálne. Hokejisti Detroitu po skvelej úvodnej dvadsaťminútovke, v ktorej strelili tri góly, vyhrávali na ľade New Yorku Islanders 3:1.

Lenže prišla tretia časť - a skóre narastalo. Napokon diváci videli trinásť gólov.

Islanders zmazali trojgólové manko, v priebehu necelých štyroch minút otočili z 2:5 na 6:5. To však nebolo všetko. Kapitán Detroitu Henrik Zetterberg poslal zápas do predĺženia gólom 29 sekúnd pred sirénou.

V ňom napokon rozhodol o triumfe domácich Brock Nelson.

Detroit stratil vyhratý zápas

V drese Islanders začínal brankár Jaroslav Halák na lavičke, ale v 50. minúte stretnutia po piatom zásahu hosťujúceho tímu vystriedal Thomasa Greissa.

Kryl šesť zo siedmich striel a dosiahol 85,7-percentnú úspešnosť zákrokov.

V mužstve Detroitu odohral viac ako šestnásť minút Tomáš Tatar, no napriek ofenzívnemu hokeju a množstvu gólov sa do štatistík nezapísal.

Bol to neskutočný kolotoč. Neskutočné emócie.

Mathew Barzal, hráč New Yorku Islanders

"Bol to neskutočný kolotoč. Neskutočné emócie," povedal o závere hráč Islanders Mathew Barzal, ktorý si v zápase pripísal na konto päť asistencií.

Kouč Detroitu Jeff Blashill sa hneval, že jeho zverenci stratili vyhratý zápas.

"Nemôžeme súpera dostať do hry takýmto zbytočným vylúčením v závere. Postavili sme ich zbytočne späť na nohy."

Sekera odohral len tri a pol minúty

V dueli Anaheimu s Edmontonom strávil hosťujúci obranca Andrej Sekera na ľade iba tri a pol minúty, počas ktorých zaznamenal jeden mínusový bod.

Potom ho podľa reportéra Mika Coppingera na twitteri zasiahol puk do tváre. Do duelu už v ďalšom priebehu slovenský hokejista nezasiahol.

NHL - piatok:

NY Islanders - Detroit 7:6 (0:3, 1:0, 5:3 - 1:0)

Góly: 30. Eberle (Barzal), 44. Nelson (Hickey, Pelech), 55. Nelson (Barzal), 56. Lee (Barzal, Bailey), 57. Leddy (Tavares, Eberle), 59. Bailey (Tavares, Barzal), 64. Nelson (Barzal) - 3. Mantha (Zetterberg, Kronwall), 6. Frk (Bertuzzi), 15. Zetterberg (Nyquist, Green), 48. Helm (Nielsen, Abdelkader), 50. Mantha (Kronwall, Zetterberg), 60. Green (Zetterberg, Larkin)

/Jaroslav Halák (Islanders) nastúpil v 50. minúte a odchytal 13:21 minúty, kryl 6 zo 7 striel súpera a dosiahol 85,7-percentnú úspešnosť zákrokov - Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:09 minúty, do štatistík sa nezapísal/

NY Rangers - Calgary 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 8. Hayes (DeAngelo, Desharnais), 32. Grabner (Miller, Hayes), 47. Nash (Holden, Zuccarello), 53. Zibanejad (Miller, Skjei) - 19. Kulak (Ferland, Gaudreau), 33. Lazar (Lomberg, Stajan), 39. Tkachuk (Hamilton, Brodie)

Washington - Columbus 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly: 6. Carlson (Kuznecov, Vrána), 20. Kuznecov (Eller, Niskanen), 25. Beagle (Stephenson, Smith-Pelly), 27. Eller (Oshie) - 7. Dubois, 21. Panarin (Jones)

Florida - Los Angeles 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Ekblad (Malgin, Matheson) - 24. Shore (Forbort, Andreoff), 37. Brodzinski (Forbort), 41. Kopitar (Iafallo, Forbort)

Carolina - Vancouver 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Pesce (Staal, Aho), 15. Di Giuseppe (E. Lindholm, Hanifin), 20. Aho (Slavin, Pesce), 48. Williams (Skinner) - 24. Del Zotto (Biega, Bärtschi)

Winnipeg - St. Louis 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly: 38. Connor (Roslovic), 52. Laine (Connor, Wheeler) - 25. Tarasenko (Steen), 31. Berglund (Bortuzzo, Schwartz), 32. Steen (Pietrangelo), 53. Tarasenko (Šťastný, Bouwmeester), 60. Schwartz

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 5:59 minúty, prezentoval sa jedným hitom/

Dallas - Pittsburgh 4:3 sn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 18. Seguin (Benn, Heatherington), 43. Klingberg (Radulov, Benn), 47. Hamhuis (Pateryn, Benn), rozh. nájazd Seguin - 10. Sheahan (Aston-Reese, Cole), 11. Hagelin, 59. Schultz (Malkin, Letang)

Anaheim - Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 3. H. Lindholm, 36. Perry (Getzlaf), 44. Kesler (H. Lindholm, Cogliano) - 37. Slepyšev, 55. Russell (McDavid, Maroon)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 3:30 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, potom ho zasiahol puk do tváre a do zápasu už nezasiahol/

Domov»Hokej»NHL»Halák nastúpil v bláznivom zápase ako náhradník, Sekera nedohral