Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Hádzanárska WHIL bude bez Bánoviec a Trenčína

SITA|Publikované 17. jún 2011 o 14:03

Kým osmička českých tímov vo WHIL bude rovnaká ako v sezóne 2010/2011, slovenské kluby budú mať namiesto šesťnásobného len päťnásobné zastúpenie.

BRATISLAVA. Nejasnosti ohľadom účastníkov v spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien (WHIL) 2011/2012 sú od piatka minulosťou. Slovenský zväz hádzanej (SZH) v piatok oficiálnou správou poskytol menoslov účastníkov interligy.

Kým osmička českých tímov vo WHIL bude rovnaká ako v sezóne 2010/2011 (Veselí, Slavia, Zlín, Olomouc, Most, Písek, Poruba, J. Hradec), slovenské kluby budú mať namiesto šesťnásobného len päťnásobné zastúpenie (Iuventa, Šaľa, ŠKP, Partizánske a Nitra-Sereď).

V porovnaní s uplynulým ročníkom budú chýbať bronzový nováčik BHK Gabor Bánovce nad Bebravou a HK Štart Trenčín, naopak novým družstvom je Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď.

"Je to definitívna podoba účastníkov WHIL. Trenčín nezaslal prihlášku a družstvo žien HK Štart nebude mať družstvo žien v súťaži. Bánovce sa síce prihlásili, ale nesplnili stanové podmienky a vo štvrtok 16. júna oznámili mailom, že nebudú štartovať v interlige," informoval agentúru SITA športový sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Ako je známe, trenčianskym kameňom úrazu boli problémy s prenájmom haly, v prípade Bánoviec išlo o nezaplatené pokuty.

Hoci pôvodný termín uzávierky prihlášok uplynul v posledný májový deň, viaceré slovenské kluby mali problémy, preto výkonný výbor SZH na svojom nedeľňajšom zasadnutí v Košiciach poveril hraciu komisiu, aby v priebehu tohto týždňa individuálne doriešila ich účasť.

Dotiahnuť štart sa podarilo v prípade ŠKP Bratislava, trojnásobný majster SR sa však v interlige predstaví s pozmeneným názvom. "Tento bratislavský klub bude vystupovať pod mediálnym názvom ŠKP Piccard Senec," dodal P. Brunovský.

Žreb súťažného ročníka ženskej hádzanárskej WHIL 2011/2012 sa uskutoční v City Hotel Bratislava v utorok 21. júna 2011 o 13.00 h.

Zoznam účastníkov WHIL 2011/2112:

Slovenské kluby: HK Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, ŠKP Piccard Senec, HK Danlog Partizánske, Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď

České kluby: DHK Zora Olomouc, DHC Slavia Praha, Handball Club Zlín, HK Britterm Veselí nad Moravou, TJ Házená Jindřichovv Hradec, TJ Sokol Písek, DHC Sokol Poruba, DHK Baník Most

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články