Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Hádzanárov čaká príprava proti najlepšiemu tímu sveta

TASR|31. okt 2011 o 13:31

Slovenskí hádzanári sa v pondelok predpoludním zišli na reprezentačnom zraze v Hlohovci, odkiaľ odletia do Francúzska.

HLOHOVEC. Slovenskí hádzanári sa v pondelok predpoludním zišli na reprezentačnom zraze v Hlohovci v nekompletnom zložení. Tréner Zoltán Heister počítal s neúčasťou brankára Richarda Štochla a krídelníka Martina Straňovského, ktorí sa pripoja k národnému tímu až vo Francúzsku, kde Slovákov dvakrát preveria domáci.

Obeťou zrušeného letu z Nemecka sa však stal Csaba Szücs z TSV Hannover-Burgdorf a do Hlohovca mal doraziť až v pondelok večer a neskorší príchod musel avizovať pre letecké spojenie aj Andrej Petro, nový pivot nemeckého bundesligistu z Dormagenu.

"Už večer by sme ale mali byť všetci," povedal pre TASR po prvej tréningovej jednotke v hale na Zábraní Heister. Z osemnástky hráčov do Francúzska štyria v stredu neodletia.

Slováci si s najúspešnejším tímom súčasnosti ovenčeným štyrmi zlatými medailami z vrcholných podujatí v poradí (OH 2008, MS 2009, ME 2010 a MS 2011) zahrajú najskôr vo štvrtok v Limoges (19.15) a o dva dni neskôr v Boulazacu (18.00). S Francúzmi pritom hráči s dvojkrížmi ešte v samostatnej ére neuhrali ani jediný bod.

"Uvedomujeme si, že nejdeme na žiadny vidiecky turnaj a vieme s kým budeme mať do činenia, ale výsledok naozaj nebude naším cieľom. Dôležitejšie bude, aby sme si vyskúšali našu silu, predviedli sa v pozitívnom svetle a dobre si zahrali," tvrdil Heister.

Štrajk zamestnancov leteckého prepravcu Air France pravdepodobne poznačí aj slovenskú výpravu do krajiny galského kohúta. "Pôvodne sme mali letieť z Viedne do Paríža a odtiaľ prípojom do Bordeaux, no teraz vyzerá reálnejšie, že do Paríža po nás príde autobus," informoval generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej Martin Simonides.

Nominácia SR na zraz v Hlohovci:

brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomeration HB/Fr.), Teodor Paul (Csurgó IKK/Maď.), Ladislav Kovačin (MŠK Považská Bystrica)

pivoti: Andrej Petro (DHC Rheinland Dormagen/Nem.), Michal Kopčo (Tatran Prešov), Martin Mazák (FTC PLER Budapešť/Maď.)

krídla: Tomáš Urban (winLand Michalovce), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Martin Straňovský (Reale Ademar Leon/Šp.), Viktor Szapu (Štart Nové Zámky)

spojky: Vladimír Guzy (Tatran Prešov), Oliver Rábek (Štart Nové Zámky), Péter Szabó (Kecskemét KC/Maď.), Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), Patrik Hruščák (1.MHK Košice), Marek Mikéci (Štart Nové Zámky), Maroš Baláž (FTC PLER Budapešť/Maď.), Boris Mikuš (ŠKP Bratislava), Csaba Szücs (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.)

Program Slovákov na turné vo Francúzsku:

štvrtok, 3. novembra: Francúzsko - Slovensko (Limoges, 19.15)

sobota, 5. novembra: Francúzsko - Slovensko (Boulazac, 18.00)

Súvisiace články