Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hádzanárom bude chýbať proti Francúzom Valo

Tréner Zoltán Heister môže počítať v zápase s Francúzskom s brankárom Richardom Štochlom, ale bude mu chýbať strelec Daniel Valo. (Autor: Reuters)
TASR|Publikované 21. jan 2009 o 14:09

Slovenská hádzanárska reprezentácia absolvuje stredajší duel A-skupiny na MS v chorvátskom Osijeku bez Daniela Vala.

Osijek. Opora národného tímu sa borí s vysokými horúčkami a tréner Zoltán Heister sa ho rozhodol vyškrtnúť zo zostavy pre v poradí štvrté vystúpenie Slovákov na šampionáte. Naopak brankár Richard Štochl, ktorý má narazené rebrá, bude v stretnutí minimálne na lavičke náhradníkov.

"Dano má vysoké horúčky, lekár tímu mu nasadil antibiotiká a proti Francúzom sa určite nepredstaví. Nevieme, ako sa jeho zdravotný stav vyvinie, takže je zbytočné uvažovať o ďalších dňoch. Rišo Štochl na súpiske bude, jeho štart v stretnutí bude závisieť od trénera," informoval TASR vedúci mužstva Boris Serdula.

Slováci nastúpia v hale Gradski vrt proti aktuálnym olympijským víťazom o 19.00.

Po Francúzsku kľúčový zápas s Rumunskom

Po náročnom stredajšom stretnutí proti Frnacúzsku má slovenská hádzanárska reprezentácia vo štvrtok na programe posledné vystúpenie v A-skupine na MS v chorvátskom Osijeku.

Rumuni ležia v žalúdku Heisterovcom už od minuloročnej jari, kedy ich v príprave na baráž o postup na MS proti Slovinsku nedovolili naladiť sa na dôležitý dvojzápas víťazstvom ani v jednom z dvoch zápasov. V Bratislave sa duel skončil remízou (29:29), v Leviciach odchádzali Slováci z palubovky s prehrou 27:29. Teraz je však situácia odlišná, posledné stretnutie oboch aktérov bude mať postupový náboj, v prípade očakávaných výsledkov v predposlednom kole si to mužstvá v priamom súboji rozdajú o zostávajúcu jedinú miestenku medzi najlepšiu dvanástku na šampionáte. Pred šampionátom tvrdil aj Zoltán Heister aj členovia jeho družiny, že zápas proti Rumunsku bude rozhodujúci a papierové predpoklady sa po prvých troch dňoch napĺňajú. Rumuni síce prehrali s Francúzskom po sympatickom výkone a nezvládli drámu s Maďarmi, ale proti Argentíne zabrali a Austrália nemohla byť pre nich prekážkou na uchovanie postupových ambícií.

Rumuni prišli bez väčších hviezd na šampionát, ich krédom je skôr kolektívny výkon podporený zákrokmi brankára Stanesca. Doteraz sa v útoku presadili v kádri Aihana Omera najmä dvaja hádzanári. Krídelník Valentin Ghionea bral na seba často zodpovednosť v rozhodujúcich chvíľach, keď to ostatným až tak nešlo a reprezentačný veterán Eremia Piriianu privádzal do zúfalstva najmä maďarskú a argentínsku obranu. Z kádra sa vyníma aj spojka Marian Cozma, ale v doterajšom priebehu šampionátu len svojou výškou, 211 cm merajúci a s 82-kou na chrbte hrajúci obor totiž vsietil len jeden gól a nijakým spôsobom nepripomína klubové pôsobenie v maďarskom MKB Veszprém.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.