Hádzanárky prehrali v Londýne s Čínou

SITA|23. nov 2011 o 15:22

Slovenská reprezentácia hádzanárok vstúpila do predolympijského turnaja v Londýnetesnou prehrou 26:28.

LONDÝN. Slovenská reprezentácia hádzanárok vstúpila do predolympijského turnaja v Londýne (23. - 27. 11. 2011) tesnou prehrou. Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá podľahli v stredajšom stretnutí A-skupiny Číňankám o dva góly 26:28 (15:13).

Slovenky sa na London Handball Cupe v londýnskom Olympijskom parku predstavia najbližšie v piatok, keď o 14.00 h nastúpia proti Poľkám. Prvá dve družstvá zo skupiny postúpia do semifinále.

ico

Výsledok - streda - A-skupina:

Slovensko - Čína 26:28 (15:13)

Zostava a góly SR: Z. Školková, Gubiková, E. Vargová - Trochtová 2, Kovaličková 1, Stuparičová 4, Súkenníková, Hvostaľová, Pileková 4, P. Popluhárová 4, A. Tóthová 6/4, Dubajová 3, Drotárová, Rajnohová 1, Košíková 1

pok. hody: 4/4 - 7/5, vylúčené: 2 - 3, 1000 divákov

Slovenky dobre rozohrali zápas s účastníkom blížiacich sa MS, ktorému boli viac ako vyrovnaným súperom. Trestali technické chyby Ázijčaniek a po štvrťhodine hry vyhrávali 8:6. Náskok slovenského družstva narástol na 12:7 v 20. min, no v zostávajúcom čase I. polčasu súperky rozdiel skorigovali na 15:13 z pohľadu SR.

Sabadkove zverenky viedli ešte v 39. min 18:17, no potom Číňanky dvoma gólmi otočili na 19:18. V zostávajúcom čase slovenské hráčky museli doťahovať mierny náskok súperiek. Ázijčanky v závere odskočili na 28:25 a definitívne rozhodli o osude duelu, ktorý napokon vyhrali

Peter Sabadka (tréner žien SR): "Zápas mal v úvode vysoké tempo. Číňanky hrajú dynamickú hádzanú, a preto to bolo fyzicky náročné. Súperovi sme síce v prvom polčase gólovo odskočili, ale bol to len náznak, pretože duel mal vyrovnaný priebeh. Rozhodnutie padlo až v jeho závere, len detaily naklonili výsledok v prospech čínskeho družstva. Na postavenú obranu sme sa Číňankám vyrovnali, za súperom sme zaostávali v prechodovej fáze a po zmene strán aj v návrate do obrany. Pokiaľ dokážeme podať disciplinovaný výkon, vieme odohrať vyrovnanú partiu."

Rakúsko ešte nehralo.

Ďalší program predolympijského turnaja hádzanárok v Londýne (23. - 27. 11. 2011):