Hádzanári začali boj o šampionát prehrou

Martin Straňovský pri streleckom pokuse. (Autor: Ilustračné TASR)
TASR|Publikované 4. nov 2015 o 20:56

V Bosne prehrali Slováci 25:29, keď nezvládli záver zápasu.

TUZLA. Slovenskí hádzanári vstúpili neúspešne do bojov v prvej fáze kvalifikácie MS 2017. V dueli 1. skupiny prehrali s domácou Bosnou a Hercegovinou 25:29.

Slováci odohrali v dôležitom dueli s najvážnejším konkurentom v hre o jedinú postupovú miestenku do baráže vyrovnanú partiu a počas takmer celého zápasu držali so súperom krok. Koncovku ale nezvládli, keď im Bosna odskočila v skóre až v záverečnej štvrťhodine.

Najbližšie sa zverenci kouča Martina Liptáka predstavia v sobotu o 18.00 h v Hlohovci proti outsiderovi skupiny Kosovu, ktoré prehralo v kvalifikačnej ouvertúre doma s Litvou 26:30.

V štvorčlennej skupine sa hrá systémom každý s každým doma i vonku, boje v nej vyvrcholia v januári budúceho roka. Baráž je na programe v júni, svetový šampionát sa v roku 2017 uskutoční vo Francúzsku.

Martin Lipták (tréner SR): "Zápas sme stratili nevydarenou päťminútovkou v druhom polčase, keď sme nedokázali ubrániť hráčov súpera. My sme vtedy zahodili šancu, prišli o loptu po prerážaní a tento úsek sme prehrali 0:4, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Je mi to ľúto, lebo chalani plnili naše pokyny a 55 minút sme hrali veľmi dobre. Ten štvorgólový rozdiel nezodpovedá obrazu hry na palubovke, ale dokážem s týmto výsledkom žiť."