Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hádzanári Slovenska trénujú v Michalovciach

Sportnet|4. jan 2006 o 00:00

MICHALOVCE - Včerajším podvečerným tréningom v Michalovciach odštartovali hádzanári Slovenska záverečnú prípravu na blížiace sa majstrovstvá Európy. V metropole Zemplína pobudnú zverenci trénera Petra Hatalčíka až do soboty. V športovej hale Iuventy ...

MICHALOVCE - Včerajším podvečerným tréningom v Michalovciach odštartovali hádzanári Slovenska záverečnú prípravu na blížiace sa majstrovstvá Európy. V metropole Zemplína pobudnú zverenci trénera Petra Hatalčíka až do soboty. V športovej hale Iuventy absolvujú osem tréningov. Vrcholom úvodného prípravného bloku na ME vo Švajčiarsku budú dve prípravné stretnutia v neďalekom Užhorode proti domácemu výberu Ukrajiny.

"Nie je náhoda, že prípravu štartujeme práve v Michalovciach. Zakaždým, keď sme tu v minulosti zavítali, sme tu našli výborné podmienky na trénovanie i ubytovanie, preto sme sa sem radi vrátili aj teraz. Nehovoriac o tom, že je to moje rodné mesto, v ktorom som prežil mladosť, a do ktorého sa stále rád vraciam," prezradil tréner slovenskej reprezentácie Peter Hatalčík. Na východe republiky budú Slováci trénovať do soboty, potom vycestujú na Ukrajinu. "Osobne som ešte reprezentáciu Ukrajiny hrať nevidel, ale súboje s ňou považujem za kvalitnú previerku," doplnil Hatalčík.

Slovenskí hádzanári si historický postup na ME 2006 vo Švajčiarsku (26. januára - 5. februára) vybojovali vlani v júni, keď v dvojzápase II. fázy kvalifikácie vyradili Rakúsko po výsledkoch 19:25 a 31:24.

Žreb v Luzerne rozhodol, že pri historickej premiére na vrcholnom kontinentálnom podujatí budú súpermi Slovákov v základnej B-skupine v Bazileji obhajca prvenstva spred dvoch rokov Nemecko, úradujúci majster sveta Španielsko a bronzový tím z minuloročných MS Francúzsko.

"Ťažšiu skupinu sme už nemohli dostať, máme tam absolútnych favoritov. Budeme sa snažiť hrať tak, aby sme nedostávali prídely a nevyfasovali debakel. A keď sa nám bude dariť, tak chceme potrápiť aj favoritov."

Súvisiace články