Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hádzanári Prešova sa chcú posilniť o mladé nádeje

Hádzanári Prešova sa v budúcej sezóne nepredstavia v maďarskej lige, ale v nadnárodnej regionálnej súťaži za účasti 14 tímov zo 7 krajín. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. mar 2011 o 13:23

Vedenie Tatrana Prešov má záujem angažovať mladú hviezdu slovenskej ligy a najnovšie aj reprezentácie Olivera Rábeka.

PREŠOV. V hádzanárskom Tatrane Prešov už pracujú na zložení kádra pre nadchádzajúci súťažný ročník, v ktorom úradujúci šampión SR vstúpi do slovenskej extraligy až v play-off, nebude účinkovať v maďarskej lige, ale v nadnárodnej regionálnej súťaži za účasti 14 tímov zo 7 krajín.

Majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar v rozhovore pre denník Korzár prezradil, že hráčmi Tatrana sa od sezóny 2011/2012 stanú brankár František Boháč a spojka Vladimír Guzy. Obaja momentálne pôsobia v 1. MHK Košice, kde sa im končia kontrakty. Prvý z nich by mal v polovici apríla absolvovať svoj debut v mužskej reprezentácii SR, Guzy má za sebou už vystúpenia za národný tím v kvalifikácii ME 2012.

Záujem majú aj o Petra a Urbana

Prešovčania však túžia posilniť svoje družstvo aj o ďalších slovenských reprezentantov. "Stále máme záujem o pivota maďarského Kecskemétu Andreja Petra, krídelníka Tatabánye Tomáša Urbana a aj o novozámockú spojku Olivera Rábeka. So všetkými sme hovorili a všetci si vedia predstaviť hrať za Tatran Prešov. Jediný problém je zatiaľ v tom, že momentálne sú vo svojich kluboch viazaní dlhodobejšími zmluvami. Určite však s nimi budeme po sezóne rokovať," prezradil M. Chmeliar.

Zatiaľ nie je známe, kto bude novým trénerom Tatrana. Nástupca odchádzajúceho kouča Rastislava Trtíka bude mať hlavné slovo pri odchodoch hráčov z družstva. "O tých, ktorí zo základného kádra odídu, rozhodne najmä nový tréner. Do toho mu nehodlám zasahovať. Jedno však viem určite. Tí, ktorí nahradia odchádzajúcich, musia mať v prvom rade srdcia bojovníkov, byť víťaznými typmi," vyhlásil šéf prešovského klubu.

Miloslav Chmeliar sa na stránkach regionálneho denníka podelil aj o ďalšie svoje predstavy ohľadom zloženia tímu.

"V kádri na budúcu sezónu by malo zostať šestnásť kmeňových hráčov plus Rado Pekár, ktorý by mohol koordinovať svoje pracovné povinnosti so športovými. Hráčov, ktorí sa nedostanú do základnej šestnástky, by sme boli ochotní uvoľniť nie individuálne, ale ako celok na hosťovanie do klubov, ktoré majú záujem hrať extraligu - buď Trebišovu alebo Michalovciam. Druhou alternatívou je pre prípad, ak by sa v slovenskej extralige nenašiel párny počet účastníkov, Tatran Prešov by mohol hrať s druhou zostavou najvyššiu domácu súťaž podobným modelom ako je naše účinkovanie v Budapest Bank Lige o Pohár priateľstva. Pochopiteľne, v takom prípade by sme motivačne vypísali pre víťaza zaujímavú finančnú odmenu."

Súvisiace články