Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hádzanári Prešova doma iba remizovali s Považskou Bystricou

SITA|Publikované 19. sep 2009 o 18:16

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí štvrtého kola hádzanárskej extraligy mužov.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola hádzanárskej extraligy mužov.

Sumáre:

ŠKP Bratislava - IS Košice 33:27 (16:12)

Najviac gólov: Štepanovský 9/1, Kucharík 7, Mikuš 5/2 - Guzy 8, Strapko 6, Styrančák 5. Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Sivák, Dvorský, 200 divákov.

V kvalitnom zápase si hráči ŠKP vytvorili hneď v úvode trojgólový náskok, ktorý prakticky udržiavali až do záveru zápasu. V posledných minútach svoje vedenie ešte zvýšili.

Tatran Prešov - MŠK HANT Považská Bystrica 30:30 (14:14)

Najviac gólov: Antl 8/3, Mazúr a Huňady po 6 - J. Kozák 8, Firit 6, Ľ. Ďuriš 5. Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 7 - 7, ČK: Štefanisko (Považská Bystrica) za tri vylúčenia, rozhodovali: Sabol a Daňo, 887 divákov.

Hostia zaskočili domácich najmä agresívnou obranou a rýchlym prechodom do útoku, čo sa odzrkadlilo aj na priebehu zápasu. Prešovčania v prvom dejstve iba doťahovali náskok Považskej Bystrice a prvýkrát sa vedenia ujali až v 28. min (14:13). Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu s tým, že dve minúty pred koncom vyhrávali hostia o dva góly a hráči Tatrana vyrovnali zásluhou Radčenka iba päť sekúnd pred koncom. Stretnutie sa napokon prekvapujúco skončilo remízou 30:30.

HC Štart Nové Zámky - MŠK Hlohovec 32:25 (15:12)

Najviac gólov: Rábek a Fuňak po 6, T. Szücs a Bokol po 5 - Bočkay 7, Vlčko a S. Mažár po 4. Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 5 - 8, ČK: Jurko (Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Nagy a Novák, 600 divákov.

Od začiatku to bol zápas na ostrie noža, stretli sa totiž dva vyrovnané tímy, ktoré si nič nedarovali a bojovnosť prevýšila kvalitu. Až v polovici prvého dejstva sa domáci odpútali na rozdiel dvoch - troch gólov. Po zmene strán začali lepšie Považania, dotiahli sa na rozdiel jediného gólu, následne však Nové Zámky zapli na vyššie obrátky. Domácich výbornými zákrokmi podržal gólman Pčola a aj jeho zásluhou napokon hráči Štartu zaslúžene zvíťazili.