Hádzanári Nových Zámkov zdolali Michalovce 32:24

SITA|17. feb 2012 o 20:14

V 8. kole nadstavbovej časti A-skupiny a B-skupiny TIPOS extraligy v hádzanej mužov víťazili domáce mužstvá.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 8. kola nadstavbovej časti A-skupiny a B-skupiny TIPOS extraligy v hádzanej mužov:

A-skupina (o 1. - 5. miesto) - 8. kolo:

HC Štart Nové Zámky - HC winLand Michalovce 32:24 (15:11)

Najviac gólov: Rábek 11/4, Mikéci, Szapu a Tůma po 4 - Sadovij 11, Kučer 5, Pylypenko 4

Pok. hody: 7/5 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Daňo a Sabol, 830 divákov

Zo začiatku hrali domáci hráči nervózne, v 10. min prehrávali 4:8. Následne si vzali oddychový čas, čo ich vzpružilo, dotiahli sa na súpera a do konca polčasu si dokonca vytvorili aj náskok. V druhom polčase nepustili Novozámočania súpera do väčších šancí, čítali jeho hru a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 46. min odskočili domáci hráči na rozdiel desiatich gólov, zápas bol rozhodnutý a už sa len

B-skupina (o 6. - 8. miesto) - 8. kolo:

MŠK Považská Bystrica - HK Topoľčany 33:27 (15:10)

Najviac gólov: T. Vallo 7, Firit 7, Adamčík 5/2 - Hurtiš 7, Kováčech 5/2, Briatka 5/1

Pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: J. Volentics a Záhradník, 350 divákov

Zápas sa hral vo vlažnom tempe. V druhom polčase, keď domáci viedli dal príležitosť tréner Považskobystričanov hráčom z lavičky a tým pádom Topoľčany aj znížili náskok.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanári Nových Zámkov zdolali Michalovce 32:24